Niemcy z Freundem w Vikersund, Niemki bez Vogt w Ljubnie

Niemcy z Freundem w Vikersund, Niemki bez Vogt w Ljubnie

Freund Severin GER S.Piwowar - Niemcy z Freundem w Vikersund, Niemki bez Vogt w LjubnieTrener reprezentacji Niemiec, Werner Schuster, zdecydował, że w Pucharze Świata w lotach wystąpi większość jego najlepiej dysponowanych podopiecznych, w tym Severin Freund, który jest liderem pucharowej klasyfikacji generalnej lotników. Co ciekawe, żeńska kadra naszych zachodnich sąsiadów wystąpi w PŚ Pań w Ljubnie bez swojej liderki – Cariny Vogt.

 

Na aktualnie największej skoczni świata (Vikersundbakken) pojawi się sześciu reprezentantów Niemiec. Będą to: Severin Freund, Markus Eisenbichler, Marinus Kraus, Michael Neumayer, Stephan Leyhe i Pius Paschke. Tym samym lider PŚ w lotach i mistrz świata w lotach w jednej osobie, czyli Severin Freund dostanie szansę na rehabilitację po pechowej dyskwalifikacji w Titisee-Neustadt. Ze strony trenera Schustera jest zagrywka va banque, ponieważ już tydzień po norweskich lotach na obiekcie HS-225, najlepsi skoczkowie udadzą się do Falun, gdzie będą rywalizować o medale na znacznie mniejszej skoczni HS-106.

W czasie najbliższego weekendu w Pucharze Świata rywalizować będą także panie. W słoweńskim Ljubnie zaprezentuje się sześć niemieckich skoczkiń. W tym gronie są: Gianina Ernst, Anna Haefele, Pauline Hessler, Anna Rupprecht, Juliane Seyfarth i Svenja Wuerth. Tym samym w ostatnim pucharowym weekendzie przed Mistrzostwami Świata pauzować będą: Carina Vogt, Ulrike Graessler i Katharina Althaus, które znalazły się w składzie na Falun. Prosto z Ljubna do Szwecji uda się jedynie Seyferth.

 

Źródło: DSV / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz