Peter Prevc: „Rekord świata to mój największy sukces”

Peter Prevc: „Rekord świata to mój największy sukces”

10928987 675311072577201 7629798320925337239 n - Peter Prevc: „Rekord świata to mój największy sukces”

W dzisiejszym konkursie Pucharu Świata na skoczni Vikersundbakken został ustanowiony nowy rekord świata. Słoweniec Peter Prevc dokonał rzeczy historycznej, jest pierwszym zawodnikiem na świecie który przełamał magiczną barierę 250 metrów. – Moje dzisiejsze zwycięstwo i nowy rekord świata to jak do tej pory mój największy sukces – powiedział Peter Prevc. 

Długo oczekiwana przez wszystkich kibiców „białego szaleństwa” odległość 250 metrów wreszcie została osiągnięta. Nowy rekordzista świata Peter Prevc jest pierwszym od piętnastu lat zawodnikiem spoza Skandynawii, który dzierży tytuł najlepszego lotnika świata. 

W pierwszej serii skoczek uzyskał 237,5 metra, a w swojej drugiej próbie pobił rekord świata należący do Norwega Johana Remena Evensena (246,5 m). Po zawodach nie krył swojej radości, po przebyciu w powietrzu ćwierćkilometrowej odległości.

– Wiedziałem, że Fannemel skoczył dobrze i że muszę się skupić. Skoczyłem tak dobrze jak tylko było to możliwe, gdy położenie i prędkość były optymalne wylądowałem. W tej chwili trudno mi jest opisać uczucia jakie mi towarzyszą, to pewnie potrwa kilka dni. To zawsze wielka radość dla zawodnika skakać  tak  daleko.  Moje dzisiejsze zwycięstwo i nowy rekord świata to jak do tej pory mój największy sukces – podkreślił Prevc.

 

źródło: fis-ski.com

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz