Severin Freund: „Skakanie w Vikersund to zupełnie nowy wymiar”

Severin Freund: „Skakanie w Vikersund to zupełnie nowy wymiar”

Freund Severin MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska - Severin Freund: "Skakanie w Vikersund to zupełnie nowy wymiar"Severin Freund wygrał niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Niemiec oddał dwa świetne skoki na odległość 237,5 i 245 metrów. – Skakanie tutaj to wspaniałe uczucie, zupełnie nowy wymiar. To był niesamowity weekend – tak rywalizację na największej skoczni świata podsumował nowy rekordzista Niemiec w długości lotu.

 

Severin Freund w pięknym stylu wygrał drugi konkurs lotów w Vikersund. Nie ma wątpliwości, że reprezentant naszych zachodnich sąsiadów znajduje się teraz w wybitnej formie i z pewnością jest jednym z głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego w Falun. Okazuje się jednak, że to właśnie ze skakania na największych obiektach świata 26-letni zawodnik czerpie najwięcej radości. Dzisiejszy konkurs udowodnił, że także na Vikersundbakken Freund czuj się jak ryba w wodzie.

– Wczoraj myślałem o tym, co muszę zrobić inaczej, żebym mógł skakać jeszcze dalej. Uświadomiłem sobie, że wszystko muszę wykonać jeszcze bardziej ekstremalnie, tak jak w drugim skoku. Leciałem bardzo daleko i wylądowałem już na wypłaszczeniu. Skakanie tutaj to wspaniałe uczucie, zupełnie nowy wymiar  powiedział Freund i dodał: – Zadawałem sobie pytanie, jak to jest możliwe, aby ustać skok na 251,5 metra. Emocje z Vikersund chciałbym teraz zabrać ze sobą. To był niesamowity weekend. Falun będzie czymś zupełnie innym.

Do Norwegii nie pojechało wielu skoczków  światowej czołówki. W Norwegii na belce startowej nie zobaczyliśmy między innymi tegorocznego zwycięscy Turnieju Czterech Skoczni, Stefana Krafta, a także naszego najlepszego skoczka, Kamila Stocha. Severin Freund nie żałuje jednak decyzji związanej ze startami w Vikersund. – Myślę, że skoczkowie, którzy nie przyjechali do Vikersund siedzą teraz w domach i myślą o tym co ich ominęło – podsumował lider klasyfikacji generalnej PŚ w lotach.

 

 

Źródło: fisskijumping.com / vg.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz