Kasai i Forfang o rywalizacji na Vikersundbakken

Kasai i Forfang o rywalizacji na Vikersundbakken

kasai noriaki jakub.mikulski - Kasai i Forfang o rywalizacji na VikersundbakkenW sobotnim konkursie przypomniał nam o sobie rewelacyjny lotnik i weteran skoków – Noriaki Kasai, którego znakomite próby wyniosły na najniższy stopień podium. W niedzielę trzecia lokata należała do zawodnika młodszego od Japończyka o 23 lata – Johanna Forfanga. Zarówno Kasai, jak i Forfang byli zachwyceni rywalizacją na największej skoczni świata.

 
Johann Andre Forfang TCS.Ga Pa.2015 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Kasai i Forfang o rywalizacji na Vikersundbakken
Johann Andre Forfang, fot. Julia Piątkowska

Noriaki Kasai praktycznie od początku sezonu prezentuję znakomitą formę. Doświadczony sportowiec po raz kolejny udowodnił, że wiek nie jest żadną przeszkodą, a nawet może być zaletą w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie po lotach na 218,5 i 225 metrów Japończyk zajął bardzo dobrą trzecią pozycję. – Po bardzo dobrych dwóch skokach mogłem stanąć na najniższym stopniu podium. To rokuje bardzo dobrze jeśli chodzi o nadchodzące Mistrzostwa Świata – podkreślił Kasai. Dodajmy, że zajmując piątą lokatę we wczorajszej rywalizacji ustanowił też nowy rekord Kraju Kwitnącej Wiśni, który wynosi teraz 240,5 metra. 

Czołową trójkę niedzielnych zawodów uzupełnił z kolei tegoroczny mistrz świata juniorów, Johann André Forfang, który poszybował 214 i 219 metrów. Jak do tej pory jest to największe osiągnięcie 19-letniego Norwega w pucharowych zmaganiach. – Skoczyłem dzisiaj dobrze. Już wczoraj wiedziałem co muszę zrobić, by skoczyć lepiej. Rekord Andersa Fannemela był niesamowity – przyznał młody skoczek, który po swoim drugim występie na skoczni mamuciej legitymuje sie rekordem życiowym wynoszącym 225,5 metra.

 

Źródło: facebook.com / fisskijumping.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz