You are currently viewing FIS Cup pań Hinterzarten: Treningi dla Wuerth i Hessler

FIS Cup pań Hinterzarten: Treningi dla Wuerth i Hessler

Wuerth Svenja WC L.Hinterzarten.2013 fot.Frederic Clasen - FIS Cup pań Hinterzarten: Treningi dla Wuerth i HesslerZaledwie dziesięć zawodniczek pojawiło się na starcie finałowych konkursów FIS Cup pań w niemieckim Hinterzarten. Jest wśród nich jednak liderka cyklu, Gianina Ernst, która triumf w klasyfikacji generalnej ma już praktycznie zapewniony. Za paniami są już poranne oficjalne treningi. Najlepsze skoki oddały w nim Svenja Wuerth i Pauline Hessler.

W pierwszym treningu najlepszy skok oddała Niemka Svenja Wuerth (89,0 m), na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Rumunii, Dana Haralambie (84,0 m), a trzecią lokatę zajęły ex aequo dwie zawodniczki – Pauline Hessler (77,0 m) i Sabrina Windmueller (77,0 m).

Drugi trening padł łupem kolejnej reprezentantki Niemiec – Pauline Hessler (91,0 m). Drugie miejsce zajęły ex eaquo Svenja Wuerth (88,0 m) i Dana Haralambie (88,0 m).

Przed dwoma ostatnimi konkursami na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej żeńskiego FIS Cup jest Gianina Ernst (340 pkt). Skoczkinie które mają matematyczne szanse na wyprzedzenie Niemki i startuje w Hinterzarten to Haralambie i Wuerth, jednak aby mogły wyprzedzić liderkę, Ernst musiałaby… nie być sklasyfikowana.

Pierwszy finałowy konkurs już dziś o godz. 16:00.