Severin Freund: „Mój ostatni skok był jednym z najlepszych w ostatnich tygodniach”

Severin Freund: „Mój ostatni skok był jednym z najlepszych w ostatnich tygodniach”

Freund Severin WC.Innsbruck.2015 lot fot.Julia .Piatkowska - Severin Freund: "Mój ostatni skok był jednym z najlepszych w ostatnich tygodniach"Dla Severina Freunda, który wywalczył dziś srebro w Falun jest to pierwsza indywidualna zdobycz medalowa w MŚ w narciarstwie klasycznym w karierze. Niemiec przyznał, że złoto przegrał słabszym lądowaniem w pierwszej serii, był jednak zadowolony z finału. – Mój ostatni skok był jednym z najlepszych, jaki oddałem w ciągu ostatnich tygodni – przyznał.

 

Po pierwszej serii (95,5 m) mistrz świata w lotach z Harrachova klasyfikowany był na trzeciej pozycji. Skok w drugiej serii na rekordową odległość 96 metrów pozwolił Niemcowi zamienić się miejscami z drugim na półmetku Stefanem Kraftem. 26-letni Freund przyznał, że tytuł stracił już w pierwszym skoku, w wyniku słabego lądowania: – Starałem się zaznaczyć telemark najlepiej jak tylko się dało. Niestety lewa narta zaczęła mi uciekać i musiałem skorygować swoją pozycję. To zostało zauważone przez sędziów, przez co obniżono mi noty za styl – przyznał wicemistrz świata.

Po finałowym skoku Freundowi udało się wyprzedzić Stefana Krafta, ale największe emocje dopiero miały nadejść. Po skoku Rune Velty sędziowie długo wyczekiwali z podaniem końcowego werdyktu. Okazało się, że to Norweg został mistrzem świata, a różnica pomiędzy zawodnkami nimi wyniosła zaledwie 0,4 punktu. – Jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu. Mój ostatni skok był jednym z najlepszych, jaki oddałem w ciągu ostatnich tygodni. Cieszę się, że stało się to w tym ważnym dniu, na mistrzostwach świata – skomentował Freund. Dodajmy, że jest to czwarty medal MŚ w karierze Freunda, jednak pierwszy zdobyty indywidualnie. W swoim dorobku 26-latek ma jeszcze dwa medale z męskich zawodów drużynowych i jeden z konkursu drużyn mieszanych.

Wyczyn swojego podopiecznego skomentował jego trener, Werner Schuster: – Tytuł oczywiście był w zasięgu Severina. To świadczy o tym, że jest on w świetnej formie. Jego drugi skok był prawie idealny. To znakomicie opisuje, jak przebiega jego kariera, gdyż jest on człowiekiem, który krok po kroku dąży do celu – chwalił swojego podopiecznego austriacki szkoleniowiec.

Severin Freund podobnie jak pozostali medaliści dzisiejszego konkursu, wystartuje w jutrzejszym konkursie drużyn mieszanych na normalnej skoczni w Falun. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:00.

 

Źródło: fis-ski.com / sport.de

 
Podziel się:

Dodaj komentarz