You are currently viewing Juliane Seyfarth: „Jestem rozczarowana brakiem nominacji, to nieuczciwe”
Juliane Seyfarth, fot. Julia Piątkowska

Juliane Seyfarth: „Jestem rozczarowana brakiem nominacji, to nieuczciwe”

Juliane Seyfarth WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Juliane Seyfarth: "Jestem rozczarowana brakiem nominacji, to nieuczciwe"Już jutro skoczkinie i skoczkowie powalczą o podium w konkursie drużyn mieszanych. Mocnym kandydatem do medalu wydaje się być zespół Niemiec. Trener żeńskiej części zespołu, Andreas Bauer, nominował do startu w rywalizacji nową mistrzynię świata Carinę Vogt i Katharinę Althaus. Rozczarowania taką decyzją nie kryje Juliane Seyfarth.

 

We wczorajszym konkursie kobiet najlepszą reprezentantką Niemiec okazała się Carina Vogt, która wywalczyła tytuł mistrzyni świata. Jej nominacja do konkursu drużyn mieszanych jest zatem poza wszelką dyskusją. Drugą skoczkinią zza naszej zachodniej granicy, która pojawi się jutro na rozbiegu skoczni w Falun będzie natomiast Katharina Althaus, która zajęła 17. lokatę. Pominięta została natomiast Juliane Seyfarth, która uplasowała się na 14. miejscu, co więcej w ostatnich kilku pucharowych tygodniach spisywała się znacznie lepiej od młodszej koleżanki.

- Jestem bardzo rozczarowana, że zostałam pominięta przy nominacjach do konkursu mieszanego. W ciągu ostatnich dwóch dni w każdym skoku było jasne, że jestem w drużynie niemieckiej numerem 2. Decyzja, która została podjęta jest nieuczuciwa i nie odpowiada wynikom - napisała mistrzyni świata juniorek z 2006 roku.

O tym, kto dołączy do mieszanej drużyny Niemiec, dowiemy się po dzisiejszej rywalizacji mężczyzn w konkursie indywidualnym.

 

Źródło: facebook.com / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz