You are currently viewing FC pań Hinterzarten: Wuerth wygrywa konkurs, Ernst klasyfikację generalną

FC pań Hinterzarten: Wuerth wygrywa konkurs, Ernst klasyfikację generalną

Ernst Gianina fot.Frederic.Clasen - FC pań Hinterzarten: Wuerth wygrywa konkurs, Ernst klasyfikację generalnąReprezentantka Niemiec Svenja Wuerth okazała się najlepsza także w drugim dniu rywalizacji na obiekcie Adlerschanze (HS-108) w Hinterzarten. 21-letnia skoczkini bardzo pewnie wygrała finałowy konkursy z cyklu żeńskiego FIS Cup. Triumf w końcowej klasyfikacji generalnej zapewniła sobie jednak jej młodsza koleżanka z drużyny – Gianina Ernst.

wuerth svenja S.piwowar 300x199 - FC pań Hinterzarten: Wuerth wygrywa konkurs, Ernst klasyfikację generalną
Svenja Wuerth, fot. Stefan Piwowar

W dzisiejszym zawodach, podobnie jak w dniu wczorajszym, wzięło udział zaledwie 10 zawodniczek. Zdecydowanie najlepsze skoki oddawała Svenja Wuerth, która dwukrotnie znacznie przekroczyła 100 metr (106,5 / 103,5 m). To pozwoliło reprezentantce Niemiec zwyciężył z prawie 20-punktową przewagą nad rywalkami. Na drugim miejscu uplasowała się Sabrina Windmueller ze Szwajcarii (102,0 / 98,0 m), a podium uzupełniła Rumunka Daniela Vasilica Haralambie (98,5 / 96,5 m).

Na czwartej lokacie wylądowała 16-letnia Gianina Ernst i tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej FIS Cup pań w sezonie 2014/2015. To pierwsza reprezentantka Niemiec, która znalazła się na podium „generalki” tego cyklu w historii. Najwyżej sklasyfikowaną Polką w klasyfikacji jest Magdalena Pałasz (126 pkt / 13. miejsce).