Polacy ze Zniszczołem na kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni

Polacy ze Zniszczołem na kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni

Zniszczol Aleksander Wisla 3 fot.A.Cis - Polacy ze Zniszczołem na kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczniJuż jutro odbędą się kwalifikacje do kolejnego konkursu Mistrzostw Świata w Falun, tym razem na dużej skoczni. O prawo startu w zawodach będzie walczyło czterech Polaków. Podczas treningów najlepiej skakał Piotr Żyła, pozostali biało-czerwoni także zaprezentowali się z dobrej strony.

W kwalifikacjach zobaczymy Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę i Aleksandra Zniszczoła. Na dużym obiekcie nie zaprezentuje się Jan Ziobro, który słabo radził sobie w treningach (zajmował 47., 26. i 16. miejsce). Kamil Stoch, jako ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej, ma zapewniony udział w konkursie. Oczywiście pamiętamy, że lider naszej kadry będzie bronił mistrzowskiego tytułu z 2013 roku z Val di Fiemme.

Polacy dobrze spisywali się w dzisiejszych seriach treningowych. W pierwszej najdalej poszybował Piotr Żyła (134,5 m), Kamil Stoch uplasował się na 7. pozycji, Klemens Murańka na 11. Druga seria dwóm naszym reprezentantom dała miejsce w pierwszej dziesiątce (Piotr Żyła zajął 7. miejsce, a tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki). Na 16. miejscu trening ukończył Klemens Murańka, a lider naszej kadry był dopiero 20. W trzeciej serii na skoczni pojawiło sie tylko trzech Polaków: Kamil Stoch zajął 15. miejsce, Jan Ziobro 16., a Aleksander Zniszczoł 29.

Początek kwalifikacji jutro o godz. 17:00.

 informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz