Kamil Stoch po konkursie drużynowym MŚ: „Zasłużyliśmy w pełni na medal”

Kamil Stoch po konkursie drużynowym MŚ: „Zasłużyliśmy w pełni na medal”

10440284 698173753624266 854290778403216036 n - Kamil Stoch po konkursie drużynowym MŚ: „Zasłużyliśmy w pełni na medal”

Polscy skoczkowie narciarscy trzecią drużyną globu! Nasza reprezentacja zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Falun. „Ten medal to dla nas fajna nagroda, tym bardziej że wywalczyliśmy ją na koniec mistrzostw. Każdy zrobił swoje i skoczył na medal”- skomentował lider kadry, Kamil Stoch.

Biało-czerwoni w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch wywalczyli na mistrzostwach świata w Falun brązowy medal. Nasi reprezentanci przez cały konkurs wykazali się równą formą. Solidne skoki doprowadziły nas do drugiego w historii brązowego medalu zdobytego w konkursie drużynowym.

Ten medal to dla nas fajna nagroda, tym bardziej że wywalczyliśmy ją na koniec mistrzostw. Zasłużyliśmy w pełni. Każdy zrobił swoje i skoczył na medal.                                                                                            

 

                                                                                                                   Kamil Stoch

Nasz dwukrotny złoty medalista z Soczi podkreślił, że dzisiejsze zawody drużynowe kosztowały go więcej stresu, niż miało to miejsce dwa lata temu podczas konkursu drużynowego w Val di Fiemme.

Stoch zaznaczył też, że poważną barierą psychiczną w jego głowie były słabsze skoki jakie oddawał podczas konkursów indywidualnych. Chcąc osiągać dobre wyniki skoczek musiał skupić się na skakaniu i zapomnieniu o swoich dotychczasowych zmaganiach.

– Chciałem przede wszystkim skupić się na walce i potrafiłem to zrobić. Przed drugim skokiem nerwy były ogromne. To nie była normalna sytuacja, nigdy na wielkiej imprezie nie jechałem tak późno w zawodach drużynowych. Wiedziałem co to oznacza, że walczymy o medal. I go mamy! -zakończył lider polskiej kadry.

Podziel się:

Dodaj komentarz