You are currently viewing PK Seefeld: Kubacki wygrywa przed Zniszczołem!

PK Seefeld: Kubacki wygrywa przed Zniszczołem!

Kubacki Dawid M.Grzywa - PK Seefeld: Kubacki wygrywa przed Zniszczołem!

Polski dublet w Seefeld! Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszym z konkursów cyklu Pucharu Kontynentalnego w austriackiej miejscowości wyprzedzając Aleksandra Zniszczoła i Norwega Daniela Andre Tande. Obaj reprezentanci z Falun zaprezentowali się w pierwszym konkursie w Austrii znakomicie.

Polacy utrzymali znakomite miejsca, które zajmowali po pierwszych skokach. Kubacki jako jedyny dwukrotnie przekraczał dziś granicę setnego metra (110,5 i 104 metry/ 245.3 punktu). Najdłuższym skokiem popisał się Aleksander Zniszczoł (105 metrów). W wewnętrznej rywalizacji górą okazał się jednak skoczek z Szaflar, który utrzymał przewagę nad Zniszczołem.

Trzecie miejsce zajął Daniel Andre Tande. Norweg wskoczył na podium dzięki świetnej drugiej próbie (98,5 i 104 metry/ 240 punktów). Za nim uplasowali się jego rodacy, Vegard Swensen i Kenneth Gangnes.

Na szóste miejsce spadł Pius Paschke, trzeci skoczek po pierwszej serii. Zakończył konkurs z notą identyczną jak Mitja Meznar. Dziesiątkę "domknął" kolejny z Polaków, Stefan Hula (95,5 i 99,5 metra).

Wciąż daleki od formy jest Maciej Kot. Ubiegłoroczny filar kadry A zajął dziś miejsce 19. po skokach na odległość 96 i 95,5 metra. Cztery punkty do klasyfikacji dorzuci 27. dzisiaj Krzysztof Biegun. Jego próby wyniosły dziś 92,5 i 95 metrów.

Z rywalizacji po pierwszej serii odpadł Bartłomiej Kłusek. Jego skok na 88,5 metra dał mu dopiero 40. miejsce.