You are currently viewing PK Seefeld: Tande prowadzi, Kubacki drugi

PK Seefeld: Tande prowadzi, Kubacki drugi

W drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Seefeld prowadzi Norweg Daniel Andre Tande. Tuż za nim plasuje się wczorajszy zwycięzca, Dawid Kubacki, który nieznacznie wyprzedza kolejnego Norwega Kennetha Gangnesa. W czołówce znajduje się też Aleksander Zniszczoł.

Tande skoczył w pierwszym skoku na odległość 104 metrów, Kubacki uzyskał pół metra mniej. Norweg ma 128.5 punktu po pierwszej serii, Polak traci do niego niespełna trzy punkty. 

Dobry skok wykonał Aleksander Zniszczoł - 102 metry i nota 120.4 plasują go w ścisłe czołówce zawodów, dając mu realne szanse na wskoczenie na podium. 

Tym razem w "30." mamy czterech Polaków, poza walczącymi o podium Kubackim i Zniszczołem eliminację pierwszej serii przeszli Stefan Hula i Krzysztof Biegun. Pierwszy z nich jest aktualnie 11. po skoku na odległość 98,5 metra. Krzysztof Biegun skoczył 96,5 metra co daje mu w tej chwili 27. lokatę.

Sztuka awansu nie powiodła się innym Polakom. Dołuje forma Macieja Kota - 95 metrów dało skoczkowie zaledwie 33. miejsce. Zdyskwalifikowany, po i tak słabym skoku (94,5 metra) został Bartłomiej Kłusek. Powodem był nieprawdiłowy kombinezon.

PEŁNE WYNIKI I SERII

Podziel się:

Dodaj komentarz