You are currently viewing Severin Freund: „Myślałem, że trudniej będzie pozostać w formie”

Severin Freund: „Myślałem, że trudniej będzie pozostać w formie”

freund severin sp wm - Severin Freund: "Myślałem, że trudniej będzie pozostać w formie"

Severin Freund w indywidualnym konkursie w Lahti zajął drugie miejsce, tuż za Stefanem Kraftem. Mistrz świata spodziewał się, że ciężej będzie mu odnaleźć motywację po triumfie w Falun: – Myślałem, że po zdobyciu mistrzostwa będzie mi trudniej – przyznał podopieczny Wernera Schustera, który wciąż ma spore szanse na walkę o triumf w końcowej klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Po skokach na odległość 126 i 126,5 metra, Severin Freund zajął ostatecznie drugie miejsce, ustępując jedynie Stefanowi Kraftowi o ponad 10 punktów. Mistrz świata spodziewał się, że o triumf będzie ciężko, zwłaszcza po przekonywującym triumfie w Mistrzostwach Świata: – Jestem bardzo zadowolony z tego występu. Pierwszy konkurs po wielkiej imprezie jest zawsze trudny, gdyż na nowo trzeba odnaleźć motywację. Myślałem, że będzie trudniej pozostać w formie – przyznał Niemiec.

Dzięki dzisiejszemu podium, Freund powiększył swoją przewagę nad Andersem Fannemelem o kolejne 20 punktów: – Dobrze, że wypracowałem sobie tutaj, to co chciałem. To ważne w kontekście końcowego wyniku w Pucharze Świata – dodał.

Severin Freund zwiększył swoją przewagę nad Fannemelem do 125 punktów. Niemcowi udało się zmniejszyć także straty do lidera Pucharu Świata, którym jest Peter Prevc. Obu zawodników dzielą 72 punkty. Pomiędzy nimi klasyfikowany jest jeszcze dzisiejszy triumfator, Stefan Kraft.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz