Simon Ammann: „Życie jest pełne wzlotów i upadków”
Simon Ammann, fot. Julia Piątkowska

Simon Ammann: „Życie jest pełne wzlotów i upadków”

ammann fot. JP - Simon Ammann: "Życie jest pełne wzlotów i upadków"Trzecie miejsce i nowy rekord normalnej skoczni Puijo to dorobek Simona Ammanna po jednoseryjnym konkursie w Kuopio. Doświadczony skoczek podzielił trzeci stopień podium z Austriakiem Stefanem Kraftem. – Życie jest pełne wzlotów i upadków, ale dziś ustanowiłem kolejny rekord w swojej karierze – napisał po konkursie Szwajcar.

 

Simon Ammann podczas zawodów w Kuopio po raz kolejny pokazał swoją wielką sportową klasę i doświadczenie. 33-letni zawodnik był autorem najdłuższego i rekordowego skoku na odległość 106 metrów. Taki wynik ma szczególne znaczenie dla Szwajcara, gdyż jest to jego pierwsze podium od Innsbrucka i groźnego upadku w Bischofshofen.

– Życie jest pełne wzlotów i upadków, ale dziś ustanowiłem kolejny rekord w swojej karierze na małej skoczni w Kuopio. Mam nadzieję że rekordzistą zostałem nie tylko na chwilę – przyznał po zawodach utytułowany zawodnik i dodał: – Na początku nie myślałem, że odfrunę tak daleko, to było niesamowite uczucie.

– To był długi dzień i nie ukrywam, że trudno było mi się skupić. Czuję się jednak bardzo dobrze, a to ważne także ze względu na zbliżające się kolejne konkursy – powiedział z nadzieją o nadchodzącej rywalizacji w Trondheim, Oslo i Planicy. Dodajmy, że po rywalizacji w Kuopio, Ammann awansował na 9. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Źródło: facebook.com / fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz