Stefan Kraft: „Walka będzie do samego końca”

Stefan Kraft: „Walka będzie do samego końca”

kraft.stefan 4ht.ga .pa fot.j.piatkowska - Stefan Kraft: "Walka będzie do samego końca"Stefan Kraft mógł cieszyć się z trzeciego miejsca, które podzielił z Simonem Ammannem w Kuopio. Utalentowany austriacki skoczek po wtorkowym konkursie powrócił także na fotel lidera klasyfikacji generalnej, co więcej, nie zamierza zwalniać tempa. – To będzie wspaniała walka do samego końca – mówi o rywalizacji o Kryształową Kulę.

 

Kraft nie miał wątpliwości w kwestii przeniesienia rywalizacji w Kuopio na skocznię normalną. – Wiedzieliśmy wcześniej, że trudno będzie rozegrać zawody, ale gdy jury daje nam zielone światło, zazwyczaj czujemy się bezpiecznie. To była najlepsza decyzja by skakać na skoczni normalnej. Momentami było jednak ekstremalnie – podsumował Kraft, który w serii treningowej oddał najdłuższy skok dnia – szybując 106,5 metra ustanowił nieoficjalny rekord obietu Puijo HS-100.

To z całą pewnością najlepszy sezon w karierze 21-letniego Austriaka. Przez całą zimę Kraft prezentuję doskonałą dyspozycję, czego odzwierciedleniem jest jego prowadzenie w ogólnej klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem 1368 punktów. Do zakończenia pucharowej rywalizacji zostało jeszcze kilka konkursów, Austriak nie zamierza zwalniać tępa, szczególnie że czuję oddech rywali na swoich plecach. 

– To prawda, jestem teraz na prowadzeniu, ale Severin prezentuję bardzo dobrą formę, Peter też jest niedaleko mnie. To będzie wspaniała walka, do samego końca – zaznaczył 21-letni Austriak.

 

źródło: fis-ski.com / kleinezeitung.at

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz