Severin Freund: „O losach konkursu nie powinno decydować szczęście”

Severin Freund: „O losach konkursu nie powinno decydować szczęście”

freund severin wc.bischofshofen.15 fot.julia .piatkowska - Severin Freund: "O losach konkursu nie powinno decydować szczęście"Czwartkowy konkurs w Trondheim wygrał Severin Freund, który skorzystał z niepowodzenia Stefana Krafta. To już siódmy triumf Niemca w tym sezonie i szesnasty w całej karierze. – Oczywiście cieszę się z tego zwycięstwa, ale o losach konkursu powinny decydować przede wszystkim występy, a nie szczęście – powiedział po konkursie Freund.

 

Dzisiejsze zawody w norweskim Trondheim były pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Prowadzący po pierwszej serii Stefan Kraft w finale miał spore kłopoty już po wyjściu z progu, przez które przegrał szansę na zajęcie miejsca na podium. Severin Freund, mimo iż nie prowadził po pierwszej rundzie i nie skoczył najdalej, odniósł dziś zwycięstwo i objął prowadzenie w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.

– To moje pierwsze podium w Trondheim. Oczywiście cieszę się z tego zwycięstwa, ale o losach konkursu powinny decydować przede wszystkim występy, a nie szczęście – skomentował nowy lider PŚ i dodał: – Postaram się utrzymać koszulkę lidera o końca, jednak nadal jest to bardzo zacięta rywalizacja.

Niemiecki mistrz świata odniósł się także do pechowego skoku Stefana Krafta. – Wielkie wyrazy uznania dla Stefana, który był w stanie uniknąć upadku podczas swojego skoku. Musiało czuwać nad nim kilku aniołów stróżów – skomentował niemiecki skoczek.

Na cztery indywidualne konkursy PŚ przed końcem sezonu Freund ma 1443 punkty, drugi Prevc traci do niego 34 oczka, a trzeci Kraft, 46.

 

źródło: fis-ski.com / sport.de

 
Podziel się:

Dodaj komentarz