Kamil Stoch: „W rekordowym skoku pomogły mi warunki”

Kamil Stoch: „W rekordowym skoku pomogły mi warunki”

Stoch Kamil Zakopane.2014 B.Leja  - Kamil Stoch: "W rekordowym skoku pomogły mi warunki"Kamil Stoch mocnym akcentem zakończył indywidualne zmagania w sezonie 2014/2015. Dwukrotny mistrz olimpijski w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski w Zakopanem. W pojedynku na odległości to właśnie on okazał się zawodnikiem, który wylądował najdalej (141,5 m). – Konkurs stał na wysokim poziomie – ocenił lider kadry A.

 

Po pierwszej serii konkursowej Stoch plasował się na drugim miejscu, po skoku na 129 metrów. W drugiej rundzie to jednak właśnie zawodnik z Zębu skoczył najlepiej – lot na 141,5 metra zakończony telemarkiem pozwolił mu na wywalczenie 8 indywidualnego złota w krajowym czempionacie w karierze. Finałowa próba Stocha to także wyrównanie rekordu skoczni ustanowionego w zawodach niższej rangi od Pucharu Świata.

– To bardzo przyjemne zakończenie sezonu. Cieszę się, że te zawody doszły do skutku, bo powiem szczerze, że jak wstałem rano, to myślałem, że nic z tego dzisiaj nie będzie. Na szczęście wszystko udało się zorganizować – mówił tuż po zawodach.

– Myślę, że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i kibice, którzy przyszli dzisiaj pod skocznię mieli dużo emocji. Przede wszystkim mogli oglądać dalekie skoki. Na pewno w tym rekordowym skoku bardzo pomogły mi warunki. Uważam, że ten skok był naprawdę solidny, skoczyłem tyle ile mogłem – podsumował Stoch, który nad drugim w konkursie, Andrzejem Stękałą miał aż 38,6 punktu przewagi.

Zobacz rekordowy skok Kamila Stocha na Wielkiej Krokwi (WIDEO) >>

 

źródło: Anna Karczewska / PZN

 
Podziel się:

Dodaj komentarz