Zakopane powraca do cyklu Letniej Grand Prix

Zakopane powraca do cyklu Letniej Grand Prix

wielka krokiew wm - Zakopane powraca do cyklu Letniej Grand PrixPo wczorajszych decyzjach Komisji Kalendarzowej FIS wiemy już, że do cyklu Letniej Grand Prix powróci zakopiańska Wielka Krokiew. Zawody w stolicy polskich Tatr odbędą się 2 sierpnia i powrócą tam po czterech latach przerwy. Poza indywidualnym konkursem na obiekcie im. Stanisława Marusarza, najlepsi skoczkowie zawitają także do Wisły.

 

Obrady Komisji Kalendarzowej FIS w Zurychu przyniosły dobre wieści dla polskich kibiców. W czasie LGP 2015 odbędą się aż trzy konkursy w naszym kraju. Cały cykl rozpoczną drużynowej zmagania w Wiśle (31 lipca, piątek), dzień później skoczkowie powalczą na skoczni im Adama Małysza o punkty do indywidualnej klasyfikacji. W niedzielę polski weekend zakończy indywidualny konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Kalendarz „polskich” zawodów w ramach LGP 2015:

Data (dzień)
Miejsce / Zawody
Skocznia
Zawody
LETNIA GRAND PRIX
31.07.2015 r. (piątek)
Wisła-Malinka
HS 134
drużynowe
01.08.2015 r. (sobota)
Wisła-Malinka
HS 134
indywidualne
02.08.2015 r. (niedziela)
Zakopane
HS 134
indywidualne

O ile w Beskidach skoki najwyższej rangi na igielicie goszczą nieprzerwanie od 2010 r., to w Tatrach zawodów LGP nie było od 2011 r. Wcześniej odbywały się tam bez przerwy od 2004 r. Dodajmy, że ostatnio (w 2011 r.) w Zakopanem odbyły się dwa konkursy wchodzące w skład cyklu Lotos Poland Tour. W konkursie drużynowym triumfowali wówczas Austriacy, a w rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Thomas Morgenstern. 

Należy zatem przyznać, że zapowiada się niezywkle obfity i interesujący sezon 2015/2016 jeśli chodzi o konkursy LGP i PŚ w Polsce. Zimą Puchar Świata zagości bowiem w Szczyrku, Wiśle i Zakopanem. Szczegóły polskich PŚ >>

 

źródło: informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz