You are currently viewing Znamy składy francuskich kadr na przyszły sezon

Znamy składy francuskich kadr na przyszły sezon

Descombes Sevoie Vincent lot.WC .Planica.2014 fot.Stefan.Piwowar - Znamy składy francuskich kadr na przyszły sezonChoć sezon ogórkowy w skokach w pełni, szkoleniowcy i zawodnicy powoli zmieniają tryb odpoczynku na tryb wytężonej pracy. Trenerzy dokonują też wyboru skoczkiń i skoczków, którzy zasilą poszczególne kadry. Pod tym względem pewnym ewenementem w narciarskim świecie jest kadra narodowa Francji, która liczy więcej kobiet niż mężczyzn.

 
lamy chappuis ronan b.leja 300x200 - Znamy składy francuskich kadr na przyszły sezon
Ronan Lamy Chappuis, fot. Bartosz Leja

Dwóch skoczków i cztery skoczkinie – tak prezentuje się liczbowo skład francuskiej kadry narodowej na przyszły sezon. Gerard Colin, szkoleniowiec reprezentacji mężczyzn, będzie pracował z doświadczonym Vincentem Descombes Sevoie (28. miejsce w PŚ 14/15) i Ronanem Lamy Chappuis (69. miejsce w PŚ 14/15). Miejsca zabrakło dla Nicolasa Mayera, który zdobył brązowy krążek mistrzostw Francji, a ponadto regularnie punktował w zawodach Pucharu Kontynentalnego (53. miejsce w PK 14/15).

Clair Julia WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Znamy składy francuskich kadr na przyszły sezon
Julia Clair, fot. Julia Piątkowska

Pod opieką Frederica Zoza znajdą się z kolei Julia Clair, Lea Lemare, Coline Mattel oraz Oceane Avocat Gros. W ubiegłym sezonie najwyżej sklasyfikowana została Julia Clair, plasując się na 20. miejscu w „generalce” Pucharu Świata. Dwie pozycje niżej znalazła się Coline Mattel, a na 29. lokacie Lea Lemare. Żadna z podopiecznych trenera Zoza nie zdołała jednak ani razu zająć miejsca w czołowej dziesiątce konkursu. Najbliżej tego osiągnięcia była 21-letnia Julia Clair, zajmując w pierwszym konkursie w Ljubnie 12. pozycję. Mimo to drużynowe rezultaty dziewcząt i tak prezentują się znacznie lepiej niż wyniki panów. Descombes Sevoie z dorobkiem 179 punktów zajął ostatecznie 28. miejsce w klasyfikacji generalnej, a był to jego najlepszy sezon w karierze. Na koncie Romana Lamy Chappuis znalazło się tylko 13 oczek, a 69. pozycja z pewnością nie była dla niego szczytem marzeń.

Dużo bardziej obiecująco prezentuje się skład męskich ekip juniorskich, które będą w przyszłym sezonie trenować pod okiem dwóch szkoleniowców. W drużynie Nicolasa Dessuma znaleźli się Arthur Royer, Paul Brasme, Thomas Roch Dupland oraz Noélic Revilliod Blanchard. Trzech skoczków zasili za to zespół Nicolasa Bala, a będą to Luc Claret Tournier, Jeremy Pointu i Guillaume Rabaut.

 

Składy francuskich kadr na sezon 2015/16:

  • Kadra narodowa mężczyzn (trener: Gerard Colin): Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
  • Drużyna juniorska (trener: Nicolas Dessum): Arthur Royer, Paul Brasme, Thomas Roch Dupland, Noelic Revilliod Blanchard
  • Drużyna juniorska (trener: Nicolas Bal): Luc Claret Tournier, Jeremy Pointu, Guillaume Rabaut
  • Kadra narodowa kobiet (trener: Frederic Zoz): Julia Clair, Coline Mattel, Lea Lemare, Oceane Avocat Gros
 

źródło: ski-nordique.net / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz