You are currently viewing Przygotowania do MŚ Juniorów w Rasnovie zgodnie z planem

Przygotowania do MŚ Juniorów w Rasnovie zgodnie z planem

Rasnov Trambulina.Valea .Carbunarii fot.skirasnov.ro  - Przygotowania do MŚ Juniorów w Rasnovie zgodnie z planemW sezonie 2015/2016 Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Niedawno areny zmagań wizytowała Międzynarodowa Federacja Narciarska. – Kontrola zakończyła się pomyślnie. Jesteśmy pewni, że po raz kolejny zobaczymy wspaniałą imprezę – zapewnił przedstawiciel FIS, Michal Lamplot.

 

Mistrzostwa Świata Juniorów w Rasnovie odbędą się w dniach 22-28 lutego 2016 roku. Już teraz jednak trwają przygotowania do czempionatu, który obejmie konkurencje narciarstwa klasycznego, czyli biegi, skoki narciarskie oraz kombinację norweską.

Kilka dni temu przedstawiciele FIS skontrolowali przygotowania Rasnova, z których jak się okazuje, byli bardzo zadowoleni. – Kontrola zakończyła się pomyślnie i jesteśmy na właściwych torach. Komitet organizacyjny w Rasnovie jest bardzo zmotywowany, entuzjastyczny i skory do współpracy w ramach Mistrzostw Świata. Jesteśmy pewni, że po raz kolejny zobaczymy wspaniałą i udaną imprezę – powiedział Michal Lamplot, koordynator FIS w zakresie narciarskich konkurencji biegowych. Towarzyszyli mu Horst Tielmann zajmujący się skokami narciarskimi oraz koordynator w zakresie kombinacji norweskiej Toni Guggemoos.

Aktualnie organizatorzy juniorskiego czempionatu zajmują się sprawami związanymi z logistyką, zakwaterowaniem, a także wszystkimi ceremoniami towarzyszącymi. Jeśli chodzi o skoki narciarskie, areną zmagań będzie obiekt normalny (K-90 / HS-100) Trambulina Valea Carbunarii.

Przypomnijmy, że w sezonie 2014/15 MŚJ odbyły się w kazachskich Ałmatach. Złote medale w skokach narciarskich wywalczyli: Norweg Johan Andre Tande, Rosjanka Sofya Tikhonova, a także męska drużyna Norwegii i żeńska drużyna Niemiec. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się Przemysław Kantyka, który zajął 10. lokatę. W rywalizacji zespołowej Polacy zajęli 4. lokatę.

 

źródło: fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz