Schlierenzauer: „Treningi determinują moje życie”

Schlierenzauer: „Treningi determinują moje życie”

Schlierenzauer Gregor Austria.Nationals.Innsbruck.2013 fot.Julia .Piatkowska - Schlierenzauer: "Treningi determinują moje życie"Gregor Schlierenzauer zakończył posezonowy odpoczynek i z nowymi siłami i determinacją rozpoczął przygotowania do sezonu 2015/16. Austriak trenuje pod okiem nowych szkoleniowców, Rolanda Luchnera i Christopha Ebenbichlera, którzy mają mu pomóc w powrocie na narciarski szczyt. – Wszystko jest bardzo dobrze skoordynowane – chwali skoczek.

 

Lato wróciło, treningi kondycyjne determinują moje życie. Obecnie ćwiczę dwa razy dziennie w centrum olimpijskim w Innsbrucku, wykonuję dużo treningów atletycznych i motorycznych. Wszystko jest bardzo dobrze skoordynowane i bardzo znaczące. Ważne jest także to, aby ze względu na intensywność nie zapominać o regeneracji i sportowej równowadze – napisał 25-latek na swoim blogu.

Dlatego też po raz kolejny wziąłem udział w charytatywnym turnieju golfowym zorganizowanym przez mojego trenera Rolanda Luchnera. Golf jest świetnym sportem i naprawdę widzę w nim wiele podobieństw do skoków narciarskich – ocenił utytułowany austriacki sportowiec, który w mijającym tygodniu w Wiedniu spotkał się także z honorowym członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Leo Wallnerem.

Nie jest jeszcze pewne, w których zawodach Letniej Grand Prix Schlierenzauer weźmie udział. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie wystartował on w pięciu konkursach (w Wiśle, Einsiedeln, Hinzenbach i Klingenthal), w których trzykrotnie uplasował się na podium, w Szwajcarii wskakując na najwyższy jego stopień. W generalnej klasyfikacji zajął ostatecznie 4. miejsce.

 

źródło: schlieri.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz