Oslo: Tande i Jahr zwyciężają w cyklu „Konica Minolta Sommerhoppuka”

Oslo: Tande i Jahr zwyciężają w cyklu „Konica Minolta Sommerhoppuka”

Tande Daniel Andre fot.Katarzyna.Sluzewska.COC .wisla .2014 - Oslo: Tande i Jahr zwyciężają w cyklu "Konica Minolta Sommerhoppuka"W sobotę i niedzielę na skoczni Midtstubakken (K-95 / HS-106) w norweskim Oslo zostały rozegrane rozstrzygające konkursy cyklu „Konica Minolta Sommerhoppuka”. Konkursowe zwycięstwa na swoim koncie zapisali Phillip Sjøen, Daniel Andre Tande i Line Jahr, jednak to właśnie Tande i Jahr triumfowali w klasyfikacji generalnej.

 

Zobacz wyniki piątkowego konkursu „Sommerhoppuka” w Drammen >>

sobota, 20 lipca

Sjoeen Phillip SGP.Wisla .2014.1.Julia .Piatkowska 300x200 - Oslo: Tande i Jahr zwyciężają w cyklu "Konica Minolta Sommerhoppuka"
Phillip Sjoeen, fot. Julia Piątkowska

W sobotnim konkursie zwycięstwo wywalczył 19-letni Phillip Sjøen, który oddał skoki na odległość 103,5 i 98 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Anders Fannemel (99,5 / 99,5 m), który po drugim dniu rywalizacji w całym cyklu został liderem „generalki”. Konkursowe podium na Midtstubakken uzupełnił Daniel-Andre Tande (100,0 / 98,5 m). Na kolejnych lokatach, tuż za podium znaleźli się: Kenneth Gangnes, Rune Velta i Tom Hilde.

Pełne wyniki konkursu:

 
zawodnik
kraj
skok I
skok II
punkty
1
Phillip Sjoeen
NOR
103,5 m
98,0 m
259.1
2
Anders Fannemel
NOR
99,5 m
99,5 m
256.6
3
Daniel Andre Tande
NOR
100,0 m
98,5 m
254.6
4
Kenneth Gangnes
NOR
93,5 m
99,0 m
241.1
5
Rune Velta
NOR
94,0 m
94,0 m
234.1
6
Tom Hilde
NOR
100,5 m
88,0 m
232.1
7
Johann Andre Forfang
NOR
93,5 m
94,5 m
230.6
8
Joachim Hauer
NOR
90,5 m
96,0 m
225.6
9
Halvor Enger Granerud
NOR
93,5 m
92,0 m
223.1
10
Robert Johansson
NOR
91,5 m
92,0 m
212.5
11
Fredrik Bjerkeengen
NOR
88,5 m
90,0 m
209.1
12
Richard Haukedal
NOR
93,0 m
87,5 m
204.5
13
Jesper Oedegaard
NOR
91,0 m
90,0 m
202.0
14
Lars Brodshaug Berger
NOR
85,0 m
90,5 m
201.6
15
Joacim Oedegaard Bjoereng
NOR
94,0 m
85,0 m
201.0
16
Sigurd Nymoen Soeberg
NOR
92,5 m
81,0 m
188.0
17
Rishi Vellupillai
NOR
80,5 m
91,5 m
186.5
18
Jonas Gropen Soegaard
NOR
80,5 m
92,0 m
186.0
19
Idar Maroe
NOR
80,5 m
89,0 m
180.5
20
Stian Andre Skinnes
NOR
83,0 m
85,0 m
175.5
21
Alexander Henningsen
NOR
79,5 m
87,0 m
173.5
22
Bendik Netland Hulloeen
NOR
80,5 m
83,0 m
167.0
23
Andreas Granerud Buskum
NOR
81,5 m
82,5 m
166.5
24
Adrian Livelten
NOR
83,0 m
79,0 m
162.0
25
Are Sumstad
NOR
81,5 m
76,0 m
153.5
26
Kristian Stensgaard
NOR
72,5 m