You are currently viewing LMP Wisła: Dawid Kubacki mistrzem Polski!

LMP Wisła: Dawid Kubacki mistrzem Polski!

Mistrzostwa.Polski.Wisla .2015 Muranka Kubacki Kot fot.Alicja.Kosman.PZN  - LMP Wisła: Dawid Kubacki mistrzem Polski!Dawid Kubacki nie zwalnia tempa – reprezentant kadry B zdobył dzisiaj po raz pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski na dużej skoczni w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134). Obok niego na podium uplasowali się Klemens Murańka i Maciej Kot. Obrońca tytułu sprzed roku, Kamil Stoch, zajął ostatecznie lokatę tuż poza podium.

Mistrzostwa.Polski.Wisla .2015 Stoch Zyla Klusek fot.Alicja.Kosman 300x200 - LMP Wisła: Dawid Kubacki mistrzem Polski!
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek (fot. Alicja Kosman / PZN)

Dawid Kubacki już po pierwszej serii miał znaczną przewagę nad rywalami po skoku na 132,5 metra. W finale postawił kropkę nad i szybując 127 metrów i po raz pierwszy w karierze zdobywając tytuł mistrza Polski na dużej skoczni. Na drugiej lokacie uplasował się dzisiaj Klemens Murańka (129,5 / 128,0 m), który również utrzymał miejsce zajmowane po pierwszej rundzie. Podium uzupełnił Maciej Kot (126,5 / 127,5 m), który w porównaniu do pierwszej serii awansował o jedną pozycję.

Tuż za podium uplasował się obrońca tytułu sprzed roku, lider polskiej kadry A – Kamil Stoch (125,0 / 127,0 m), który musiał dzisiaj uznać wyższość młodszych kolegów. Piątą lokatę zajął wiślanin Piotr Żyła (127,0 / 123,5 m), a najlepszą szóstkę uzupełnił kolejny podopieczny trenera Maciusiaka – Bartłomiej Kłusek (123,0 / 125,5 m).

Na siódmej lokacie uplasował się triumfator wczorajszego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku, Stefan Hula, a czołową dziesiątkę zamknęli: Jan Ziobro, Przemysław Kantyka i Aleksander Zniszczoł. Łącznie sklasyfikowanych zostało 44 zawodników.