You are currently viewing Robert Kranjec o letnich przygotowaniach: „Poczułem ulgę”

Robert Kranjec o letnich przygotowaniach: „Poczułem ulgę”

Kranjec.Robert wisla fot.Julia .Piatkowska - Robert Kranjec o letnich przygotowaniach: „Poczułem ulgę”Ubiegły sezon nie był dla Roberta Kranjca szczególnie udany. 26. lokata w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata i 201 zdobytych punktów nie usatysfakcjonowały samego zainteresowanego, dlatego też Słoweniec poświęca lato na pracę nad aspektami technicznymi, które mają pomóc mu w lepszym przygotowaniu do kolejnej zimy.

 

Na początku lata Kranjec i jego trenerzy ustalili, w jakim kierunku powinni zmierzać, a następnie zaczęli treningi nastawione na poprawę techniki dojazdu. Na obecnym etapie Kranjec skupia się na utrwaleniu określonych mechanizmów. – Wiedziałem, że muszę coś zmienić, ponieważ moje skoki nie mogły tak dalej wyglądać. Zbyt często zdarzało się, że bardzo dobre próby przeplatały się z bardzo słabymi. Wcześniej zginałem palce na rozbiegu, teraz pracowałem nad tym, by trzymać dłonie prosto i blisko ciała. W związku z tym czucie w powietrzu jest zupełnie inne, muszę się do tego przyzwyczaić – tłumaczy 34-letni zawodnik.

Lato to jednak nie tylko okres wytężonej pracy nad techniką, ale i wypoczynku. Tegoroczne wakacje rodzina Kranjców spędziła nad morzem. – Spędziłem czas z rodziną, odpocząłem. Uznałem, że tego lata nie powinienem tyle trenować. Oczywiście nie oznacza to, że leżałem i nic nie robiłem, ale poczułem ulgę – cieszy się skoczek z Lublany. Chwile poświecony rodzinie oznaczały też mniej czasu dla wielkiej pasji Kranjca, jaką jest jazda na motorze.

Jeszcze nie wiadomo, czy najbardziej doświadczony słoweński skoczek zawita do Wisły na konkursy inaugurujące Letnią Grand Prix. – Zobaczymy, czy wezmę w nich udział, czy też nie, wszystko będzie zależało od poziomu prezentowanych skoków. Jednak w jakimś konkursie na pewno chciałbym wystąpić, choćby po to, by poczuć atmosferę zawodów i zmierzyć się z innymi skoczkami – zakończył złoty medalista mistrzostw świata w lotach z 2012 roku.

 

źródło: siol.net

 

Dodaj komentarz