LGP Wisła: Uroczyste wręczenie numerów startowych

LGP Wisła: Uroczyste wręczenie numerów startowych

DSC 0442 - LGP Wisła: Uroczyste wręczenie numerów startowychJuż 30 lipca na małej scenie na rynku w centrum Wisły (plac B. Hoffa) po raz kolejny odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych dziesięciu czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/2015. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się na wiślańskim rynku, będzie m.in. Kamil Stoch.

 

Wzorem lat ubiegłych, po czwartkowych kwalifikacjach odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych zawodnikom FIS Grand Prix Wisła 2015. Na scenie zagości dziesięciu najlepszych skoczków narciarskich, którzy wezmą udział w inaugurujących sezon zawodach FIS Grand Prix Wisła 2015, które w dniach 31.07.-01.08.2015 rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się na wiślańskim rynku, będzie m.in. dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi – Kamil Stoch.

Ceremonia wręczenia numerów startowych rozpocznie się o godzinie 19:30 na małej scenie w centrum Wisły. Wcześniej kibice zgromadzeni na wiślańskim rynku posłuchają Wiślańskiej Kapeli Góralskiej – jej występ rozpocznie się w chwili, gdy zawodnicy wyruszą ze skoczni i będą w drodze do rynku. Po ceremonii odbędzie się pokaz mody folkowej, a także koncert Katarzyny Zaręby, finalistką konkursu DEBIUTY Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2009 roku.

Wcześniej o godzinie 16:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się oficjalny trening, natomiast o 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny.

 

Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN

 
Podziel się:

Dodaj komentarz