Norwegowie z Veltą i Fannemelem w składzie na Wisłę

Norwegowie z Veltą i Fannemelem w składzie na Wisłę

velta rune kd - Norwegowie z Veltą i Fannemelem w składzie na WisłęSiedmiu norweskich skoczków zainauguruje letni cykl Grand Prix w Wiśle Malince na skoczni im. Adama Małysza (K-120 / HS-134). Trener Alexander Stoeckl postanowił zabrać do Polski swoich najmocniejszych podopiecznych, wśród ktorych będą m.in. mistrz świata z Falun Rune Velta i rekordzista świata w długości lotu Anders Fannemel.

 

W Wiśle zaprezentuje się siedmiu norweskich skoczków. Będą to: Daniel-Andre Tande, Joachim Hauer, Johan Forfang, Anders Fannemel, Kenneth Gangnes, Rune Velta oraz Phillip Sjoeen.

Jesteśmy gotowi na nowy sezon i już nie możemy sie go doczekać. Ciekawi mnie, co jesteśmy w stanie osiągnąć. Zawsze istnieje ekscytacja przed rozpoczęciem nowego sezonu – przyznał austriacki szkoleniowiec Norwegów.

Przypomnijmy, że przed sezonem w konkursie drużynowym w Wiśle Norwegowie uplasowali się tuż za podium, na czwartej lokacie. Podobnie sytuacja wyglądała w zmaganiach indywidualnych – najlepsi podopieczni Alexandra Stoeckla (Stjernen, Fannemel, Velta) zajęli miejsca od 4. do 6. 

 

źródło: skiforbundet.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz