You are currently viewing Już niebawem konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

Już niebawem konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

DSC08070 - Już niebawem konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w WiśleW dniach 8-9 sierpnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich. Będzie to trzecia duża impreza rozgrywana tego lata na obiekcie w Wiśle. W ten weekend kibicie będą mogli zobaczyć trzynastu naszych reprezentantów, w tym trzech zawodników z Kadry A.

 

Muranka Klemens Zakopane B.Leja 300x200 - Już niebawem konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle
Klemens Murańka, fot. Baartosz Leja

Letni Puchar Kontynentalny, po Mistrzostwach Polski i FIS Grand Prix, będzie trzecią dużą imprezą sportową rozgrywaną tego lata na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na wiślańskim obiekcie skoczkowie rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych – w każdym z nich wystartuje trzynastu reprezentantów Polski. Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że pierwszego dnia rywalizacji o pucharowe punkty powalczą: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Krzysztof Biegun, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Dawid Jarząbek, Konrad Janota, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja. Natomiast w drugim konkursie Artur Kukuła, Krzysztof Miętus, Łukasz Podżorski i Adam Ruda zastąpią najsłabszą czwórkę sobotnich zawodów.

Kantyka Przemyslaw imitacja.szczyrk fot.Katarzyna.Sluzewska 300x200 - Już niebawem konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle
Przemysław Kantyka, fot. Katarzyna Służewska

Wisła to drugi przystanek na mapie tegorocznego cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Inauguracja miała miejsce w dniach 4-5 lipca w słoweńskim Kranju. Konkursy te były bardzo szczęśliwe dla Dawida Kubackiego, który dwukrotnie stanął w Kranju na najwyższym stopniu podium i z kompletem punktów przewodzi w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

Przed rokiem biało-czerwoni zdominowali rywalizację w Wiśle i trzykrotnie stanęli na podium zawodów. Pierwszego dnia zwyciężył Słoweniec Cene Prevc, który okazał się lepszy od Piotra Żyły i swojego rodaka Mirana Zupancica. Natomiast tuż za podium uplasowali się kolejno: Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. Zaś w drugim konkursie bezkonkurencyjny okazał się Piotr Żyła, obok którego na podium stanęli drugi – Mitja Meznar i trzeci – Jan Ziobro. Tuż za podium ponownie stanęli biało-czerwoni: Jakub Wolny, Krzysztof Biegun i Dawid Kubacki.

Bilety na Letni Puchar Kontynentalny będzie można kupić w dniu zawodów przy wejściu na skocznię w cenie 10 złotych – miejsca stojące i 20 złotych – miejsca siedzące.

 

Program zawodów:

 • 08. sierpnia 2015 r., sobota:
  • 10:00 – oficjalny trening,
  • 16:00 – seria próbna,
  • 17:00 – pierwsza seria konkursowa.
 • 09 sierpnia 2015 r., niedziela:
  • 10:00 – seria próbna,
  • 11:00 – pierwsza seria konkursowa.
 

Autor komunikatu: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz