Pierwsze oficjalne treningi przed inauguracyjnymi zawodami Letniej Grand Prix mają już za sobą panie. Na normalnym obiekcie Tramplin au Praz (K-90 / HS-96) we francuskim Courchevel najlepiej zaprezentowały się Daniela Iraschko-Stolz, Ema Klinec oraz Yuki Ito. Na starcie nie ma żadnych reprezentantek Polski.
Podczas wszystkich trzech serii treningowych zawodniczki rywalizowały z kilku różnych belek najazdowych. W pierwszej rundzie najlepsza okazała się skacząca z obniżonej belki Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (88,0 m), druga była Japonka Sara Takanashi (87,5 m), a trzecia jej koleżanka z drużyny Yuki Ito (89,0 m). Najdłuższą próbą z wyższej belki popisała się Słowenka Ursa Bogataj (94,5 m / 9. miejsce).
W drugim treningu rywalkom odleciała Słowenka Ema Klinec (97,0 m), na drugim miejscu była Daniela Iraschko-Stolz (90,0 m), a na trzecim - Yuki Ito (91,0 m).
Trzeci trening przyniósł najlepszy skok Japonki Yuki Ito (95,0 m), która wyprzedziła Danielę Iraschko-Stolz (90,5 m) i Spelę Rogelj (94,5 m).
Na godz. 17:00 zaplanowane były kwalifikacje do jutrzejszego konkursu, jednak w związku z tym, że na starcie jest zaledwie 39 zawodniczek, kwalifikacje nie będą konieczne.
Lista startowa, pełny program i relacja live jest dostępna tutaj >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodniczka | kraj | skok I | |
1 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 88,0 m |
2 | Sara Takanashi | JPN | 87,5 m |
3 | Yuki Ito | JPN | 89,0 m |
4 | Line Jahr | NOR | 87,5 m |
5 | Maja Vtic | SLO | 88,5 m |
6 | Jacqueline Seifriedsbegrer | AUT | 87,5 m |
7 | Eva Pinkelnig | AUT | 87,0 m |
8 | Ema Klinec | SLO | 91,0 m |
9 | Ursa Bogataj | SLO | 94,5 m |
10 | Irina Avvakumova | RUS | 85,0 m |
11 | Sofya Tikhonova | RUS | 83,5 m |
Coline Mattel | FRA | 83,5 m | |
13 | Evelyn Insam | ITA | 92,0 m |
14 | Taylor Henrich | CAN | 83,0 m |
15 | Maren Lundby | NOR | 82,5 m |
16 | Spela Rogelj | SLO | 82,5 m |
17 | Chiara Hoelzl | AUT | 80,5 m |
18 | Julia Clair | FRA | 81,0 m |
19 | Katharina Althaus | GER | 80,5 m |
20 | Gianina Ernst | GER | 90,0 m |
21 | Nita Englund | USA | 79,5 m |
22 | Daniela Haralambie | ROU | 86,5 m |
23 | Kaori Iwabuchi | JPN | 82,5 m |
24 | Julia Kykkaenen | FIN | 80,5 m |
25 | Lea Lemare | FRA | 88,0 m |
26 | Svenja Wuerth | GER | 87,5 m |
27 | Katja Pozun | SLO | 79,5 m |
28 | Elena Runggaldier | ITA | 83,5 m |
29 | Juliane Seyfarth | GER | 76,0 m |
30 | Elisabeth Raudaschl | AUT | 80,0 m |
31 | Anastasiya Gladysheva | RUS | 76,5 m |
32 | Alexandra Kustova | RUS | 78,5 m |
33 | Sabrina Windmueller | SUI | 75,5 m |
34 | Anna Ruprecht | GER | 75,0 m |
35 | Jasmine Sepandj | CAN | 77,0 m |
36 | Anja Tepes | SLO | 73,5 m |
37 | Luisa Goerlich | GER | 71,5 m |
38 | Oceane Avocat Gros | FRA | 71,5 m |
DNS | Qi Liu | CHN | - |
zawodniczka | kraj | skok II | |
1 | Ema Klinec | SLO | 97,0 m |
2 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 90,0 m |
3 | Yuki Ito | JPN | 91,0 m |
4 | Irina Avvakumova | RUS | 91,0 m |
5 | Line Jahr | NOR | 91,5 m |
6 | Spela Rogelj | SLO | 88,0 m |
7 | Sara Takanashi | JPN | 87,5 m |
8 | Katharina Althaus | GER | 90,0 m |
9 | Julia Clair | FRA | 88,5 m |
10 | Eva Pinkelnig | AUT | 86,5 m |
11 | Ursa Bogataj | SLO | 86,0 m |
12 | Chiara Hoelzl | AUT | 84,5 m |
13 | Taylor Henrich | CAN | 86,5 m |
14 | Maja Vtic | SLO | 83,5 m |
15 | Julia Kykkaenen | FIN | 84,0 m |
16 | Coline Mattel | FRA | 84,0 m |
17 | Jacqueline Seifriedsberger | AUT | 84,5 m |
18 | Sabrina Windmueller | SUI | 85,5 m |
19 | Maren Lundby | NOR | 83,5 m |
20 | Evelyn Insam | ITA | 83,5 m |
21 | Gianina Ernst | GER | 82,0 m |
22 | Sofya Tikhonova | RUS | 81,5 m |
23 | Anna Ruprecht | GER | 81,5 m |
24 | Juliane Seyfarth | GER | 82,5 m |
25 | Kaori Iwabuchi | JPN | 81,0 m |
26 | Elisabeth Raudaschl | AUT | 82,5 m |
27 | Lea Lemare | FRA | 79,0 m |
28 | Svenja Wuerth | GER | 80,0 m |
29 | Dana Vasilica Haralambie | ROU | 80,5 m |
30 | Nita Englund | USA | 78,5 m |
31 | Elena Runggaldier | ITA | 79,5 m |
32 | Anastasiya Gladysheva | RUS | 77,0 m |
33 | Jasmine Sepandj | CAN | 75,0 m |
34 | Luisa Goerlich | GER | 73,5 m |
35 | Katjaz Pozun | SLO | 71,5 m |
36 | Alexandra Kustova | RUS | 73,5 m |
37 | Anja Tepes | SLO | 70,5 m |
38 | Ocene Avocat Gros | FRA | 68,0 m |
DNS | Qi Liu | CHN | - |
Pełne wyniki trzeciego treningu:
zawodniczka | kraj | skok III | |
1 | Yuki Ito | JPN | 95,0 m |
2 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 90,5 m |
3 | Spela Rogelj | SLO | 94,5 m |
4 | Sara Takanashi | JPN | 88,5 m |
5 | Line Jahr | NOR | 92,5 m |
6 | Maja Vtic | SLO | 93,0 m |
7 | Jacqueline Seifriedsberger | AUT | 93,0 m |
8 | Katharina Althaus | GER | 91,0 m |
9 | Ursa Bogataj | SLO | 87,5 m |
10 | Anna Ruprecht | GER | 86,5 m |
11 | Ema Klinec | SLO | 90,5 m |
12 | Sofya Tikhonova | RUS | 87,0 m |
Taylor Henrich | CAN | 84,0 m | |
14 | Julia Kykkaenen | FIN | 85,0 m |
15 | Nita Englund | USA | 85,5 m |
16 | Sabrina Windmueller | SUI | 83,0 m |
17 | Chiara Hoelzl | AUT | 86,0 m |
18 | Eva Pinkelnig | AUT | 89,5 m |
19 | Evelyn Insam | ITA | 84,0 m |
20 | Elisabeth Raudaschl | AUT | 85,0 m |
21 | Juliane Seyfarth | GER | 82,5 m |
22 | Lea Lemare | FRA | 85,0 m |
23 | Gianina Ernst | GER | 85,0 m |
24 | Coline Mattel | FRA | 77,5 m |
25 | Daniela Vasilica Haralambie | ROU | 81,5 m |
26 | Svenja Wuerth | GER | 82,0 m |
27 | Elena Runggaldier | ITA | 79,0 m |
28 | Julia Clair | FRA | 78,5 m |
29 | Kaori Iwabuchi | JPN | 78,5 m |
30 | Alexandra Kustova | RUS | 80,0 m |
31 | Anja Tepes | SLO | 78,0 m |
32 | Maren Lundby | NOR | 76,0 m |
33 | Jasmine Sepandj | CAN | 78,0 m |
34 | Katja Pozun | SLO | 76,5 m |
35 | Luisa Goerlich | GER | 71,5 m |
36 | Anastasiya Gladysheva | RUS | 67,0 m |
37 | Ocene Avocat Gros | FRA | 69,0 m |
DNS | Qi Liu | CHN | - |
DNS | Irina Avvakumova | RUS | - |
informacja własna