LGP Pań Courchevel: Yuki Ito najlepsza w serii próbnej

LGP Pań Courchevel: Yuki Ito najlepsza w serii próbnej

Ito Yuki Takanashi Sara S.Piwowar - LGP Pań Courchevel: Yuki Ito najlepsza w serii próbnejDziś pierwszy dzień oficjalnej rywalizacji pań w ramach tegorocznej Letniej Grand Prix. Skoczkinie powalczą o punkty klasyfikacji generalnej we francuskim Courchevel (Tramplin au Praz K-90 / HS-96). W serii próbnej poprzedzającej konkurs najlepsze okazały się reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni – Yuki Ito i Sara Takanashi.

 

Yuki Ito skoczyła w serii próbnej najdalej (96,0 m), startując na dodatek z obniżonej belki. Za nią uplasowała się kolejna Japonka – Sara Takanashi (95,5 m), a trzecia była Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (94,0 m). Kolejne lokaty zajęły: Eva Pinkelnig (93,5 m), Spela Rogelj (92,5 m) oraz Anna Ruprecht (95,5 m), która skakała jednak z 15. belki.

Podobnie jak podczas wczorajszych treningów na starcie nie pojawiła się reprezentantka Chin – Qi Liu. We Francji nie ma skoczkiń z Polski.

Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 11:00. Relacja live jest dostępna tutaj >>

 

Pełne wyniki serii próbnej:

 
zawodniczka
kraj
belka
odległość
punkty
1
Yuki Ito
JPN
13
96,0 m
74.2
2
Sara Takanashi
JPN
13
95,5 m
70.5
3
Jacqueline Seifriedsberger
AUT
13
94,0 m
69.8
4
Eva Pinkelnig
AUT
13
93,5 m
67.6
5
Spela Rogelj
SLO
13
92,5 m
66.4
6
Anna Ruprecht
GER
15
95,5 m
64.8
7
Ema Klinec
SLO
15
93,0 m
60.3
8
Julia Kykkaenen
FIN
15
94,5 m
60.0
9
Svenja Wuerth
GER
15
94,5 m
59.6
10
Line Jahr
NOR
13
89,5 m
59.3
11
Taylor Henrich
CAN
13
89,0 m
59.1
12
Julia Clair
FRA
13
89,5 m
58.1
13
Katharina Althaus
GER
13
89,0 m
57.0
14
Chiara Hoelzl
AUT
13
88,0 m
56.7
15
Irina Avvakumova
RUS
13
88,0 m
56.2
16
Gianina Ernst
GER
15
92,5 m
54.2
17
Sofya Tikhonova
RUS
13
87,0 m
54.1
18
Evelyn Insam
ITA
15
91,5 m
53.9
19
Coline Mattel
FRA
13
86,5 m
53.0
20
Elena Runggaldier
ITA
15
91,0 m
52.9
21
Kaori Iwabuchi
JPN
15
89,5 m
52.8
22
Maren Lundby
NOR
13
86,5 m
52.1
23
Lea Lemare
FRA
15
89,0 m
50.6
24
Ursa Bogataj
SLO
15
86,5 m
49.6
25
Maja Vtic
SLO
13
83,5 m
48.4
26
Sabrina Windmueller
SUI
15
87,0 m
47.1
27
Juliane Seyfarth
GER
13
80,5 m
44.2
28
Elisabeth Raudaschl
AUT
15
85,0 m
43.0
29
Daniela Haralambie
ROU
15
83,0 m
39.4
30
Alexandra Kustova
RUS
15
82,5 m
36.7
31
Katja Pozun
SLO
15
83,0 m
35.5
32
Anastasiya Gladysheva
RUS
15
80,5 m
32.9
33
Jasmine Sepandj
CAN
15
78,5 m
30.7
34
Anja Tepes
SLO
15
75,5 m
27.1
35
Nita Englund
USA
13
72,5 m
26.8
36
Luisa Goerlich
GER
15
70,5 m
14.7
37
Ocene Avocat Gros
FRA
15
69,0 m
14.1
DNS
Qi Liu
CHN
DNS
Daniela Iraschko-Stolz
AUT
 

informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz