You are currently viewing LPK Frenstat: Słoweńcy dominują w treningach, dobre skoki Murańki

LPK Frenstat: Słoweńcy dominują w treningach, dobre skoki Murańki

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 lot fot.Julia .Piatkowska - LPK Frenstat: Słoweńcy dominują w treningach, dobre skoki MurańkiPodczas gdy w japońskiej Hakubie zakończyły się właśnie oficjalne treningi przed zawodami Grand Prix, w czeskim Frenstacie skoczkowie oddali skoki w rundach treningowych przed zawodami Letniego Pucharu Kontynentalnego. Najlepiej zaprezentowali się w nich Słoweńcy - Anze Lanisek i Gasper Bartol. Wysoko plasował się też Klemens Murańka.

Muranka Klemens Memorial.Olimpijczykow.Szczyrk.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK Frenstat: Słoweńcy dominują w treningach, dobre skoki Murańki
Klemens Murańka, fot. Julia Piątkowska

Pierwszy trening wygrał Słoweniec Anze Lanisek (100,0 m), drugie miejsce zajął reprezentant Italii, Sebastian Colloredo (101,0 m), a czołową trójkę uzupełnił Polak Klemens Murańka (99,0 m).

Na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki uplasowali się kolejni biało-czerwoni - Grzegorz Miętus (98,0 m / 10. miejsce) oraz Krzysztof Leja (99,0 m / 11. miejsce). Kilka lokat niżej wylądowali: Aleksander Zniszczoł (92,0 m / 15. miejsce), Stanisław Biela (94,0 m / 16. miejsce) i Przemysław Kantyka (91,0 m / 19. miejsce). Dopiero 31. pozycję zajął Adam Ruda (80,5 m).

W drugim treningu najlepszy skok oddał kolejny Słoweniec, Gasper Bartol (96,0 m), natomiast na drugim i trzecim miejscu ponownie uplasowali się: Sebastian Colloredo (99,5 m) oraz Klemens Murańka (98,5 m).

Na wysokiej, 5. lokacie, uplasował sie autor najdłuższego skoku (101,0 m) - Aleksander Zniszczoł. W drugiej i trzeciej dziesiątce znaleźli się: Krzysztof Leja (97,5 m / 17. miejsce), Stanisław Biela (91,5 m / 18. miejsce), Grzegorz Miętus (90,5 m / 22. miejsce) i Przemysław Kantyka (94,5 m / 24. miejsce). Skok zupełnie nie udał się Adamowi Rudzie (68,5 m), który zamknął całą stawkę.

W pierwszym treningu zmagania przebiegały z 16. i 17. belki startowej, a w drugim zawodnicy skakali wyłącznie z 16. platformy najazdowej. Podczas prób wiatr przez większość sprzyjał skoczkom prędkość przekraczającą nawet 2,5 m/s pod narty. Tylko kilku skoczków musiało zmagać się z wiatrem w plecy.

Początek pierwszej serii konkursowej już o godz. 14:30. Wszystkie informacje na bieżąco na SkokiPolska.pl oraz na naszym profilu na Twitterze >>