You are currently viewing LGP Hakuba: Gospodarze dominują w serii próbnej

LGP Hakuba: Gospodarze dominują w serii próbnej

Sakuyama Kento WC.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska - LGP Hakuba: Gospodarze dominują w serii próbnejW serii próbnej poprzedzającej pierwszy, wieczorny konkurs na obiekcie olimpijskim w Hakubie (K-120 / HS-131) najlepszy okazał się Japończyk, Kento Sakuyama po skoku na 129. metr. Na drugim miejscu znalazł się jego rodak, Taku Takeuchi, a wirtualne podium uzupełnił Szwajcar, Simon Ammann. Polacy w Japonii nie startują.

 

Kento Sakuyama uzyskał 129,0 metrów z 14. pozycji startowej (129,5 metra / 82.0 punkty) i o 3 oczka wyprzedził drugiego Taku Takeuchiego, autora najdłuższego skoku w całej serii (132,5 metra / 79.0 punktów), który jednak oddał swoją próbę z wyższej, 15. belki. Na trzeciej lokacie znalazł się czterokrotny mistrz olimpijski, Simon Ammann, po skoku na odległość 126,0 metrów, jednak do drugiego Takeuchiego stracił 4.4 punktu (126,0 metrów / 74.6 pkt).

Na 4. lokacie uplasował się Fin, Harri Olli, po skoku na 121,5 metra. 1,5 metra dalej wylądował piąty Michael Neumayer (123,0 metry / 72.3 pkt). W czołowej dziesiątce, na 7. pozycji, znalazł się jeszcze drugi Niemiec, Marinus Kraus (121,5 metra / 69.3 pkt). Na wysokim 6. miejscu uplasował się też kolega z drużyny Simona Ammanna, Gregor Deschwanden. Nie zabrakło dobrych rezultatów Słoweńców - podopieczni Gorana Janusa, Anze Semenic i Robert Kranjec, zameldowali się odpowiednio na 8. i 9. lokacie, uzyskując 125,5 i 123 metry.  Na rozbiegu nie pojawił się japoński samuraj, Noriaki Kasai. 

Zawodnicy skakali z 14. i 15. belki przy nieznacznym wietrze, który nie przekraczał 0,5 metra na sekundę. Niektórzy skoczkowie oddawali swoje próby w korzystnych warunkach, a inni musieli zmagać się z podmuchami utrudniającymi dalekie loty. 

Pełne wyniki serii próbnej >>>

Jak widać, choć na starcie brakuje Polaków, kibiców czeka wiele emocji związanych ze skokami pozostałych reprezentantów, choćby Japończyków czy też Simona Ammanna. Być może już dziś, po pierwszych zmaganiach na ojczystej skoczni, Kento Sakuyama zasiądzie na fotelu lidera letniego cyklu. Już o 11.30 pierwsza seria konkursowa. Wyniki na żywo możecie śledzić TUTAJ >>

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz