You are currently viewing Włoscy działacze przywracają żeńską kadrę kobiet

Włoscy działacze przywracają żeńską kadrę kobiet

runggaldier elena kd - Włoscy działacze przywracają żeńską kadrę kobietNa początku lata pojawiły się informacje o tym, że nie zostanie utworzona żeńska kadra Włoch w skokach narciarskich. Przez kilka miesięcy skoczkinie z Italii mogły być zaniepokojone o sportową przyszłość, jednak ostatnie dni przyniosły znacznie lepsze wieści. Włoski Związek Sportów Zimowych zmienił decyzję i pod swoje skrzydła wziął pięć zawodniczek.

 

Po początkowych informacjach o problemach finansowych i braku perspektyw dla żeńskiej kadry Italii, Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI) na czele z prezesem Flavio Rodą, zatwiedzili uchwałę o powołaniu kadry narodowej na sezon 2015/2016.

Znalazło się w niej pięć zawodniczek:

  • Veronica Gianmoena (ur. 1995),
  • Evelyn Insam (ur. 1994),
  • Lara Malsiner (ur. 2000),
  • Manuela Malsiner (ur. 1997),
  • Elena Runggaldier (ur. 1990).

Warto zaznaczyć, że w tym gronie znajdują się medalistki imprez mistrzowskich. Runggaldier ma na swoim koncie trzy medale mistrzostw świata juniorów (złoty, srebrny i brązowy), złoto Zimowej Uniwersjady oraz tytuł wicemistrzyni seniorskich mistrzostw świata. Wicemistrzynią juniorskiego czempionatu była także Insam, która jako jedyna Włoszka wywalczyła również podium zawodów Pucharu Świata (2. miejsce w Schonach w 2013 r.).

Miniony sezon zimowy był jednak dla skoczkin z Półwyspu Apenińskiego niezbyt udany. Najlepszą lokatę w zawodach najwyższej rangi wywalczyła Insam (17. miejsce w PŚ).

Opiekę nad zespołem obejmie teraz wieloletni trener Sary Takanashi, Austriak Janko Zwitter, mający poprowadzić Włoszki do sukcesów, które były udziałem utytułowanej japońskiej zawodniczki. Rolę asystenta będzie pełnił jego rodak – Romed Moroder. 

 

źródło: fisi.org

 

Dodaj komentarz