Norwegowie poskaczą w Stams i Planicy

Norwegowie poskaczą w Stams i Planicy

Daniel Andre Tande LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  - Norwegowie poskaczą w Stams i PlanicyPrzed nami kolejna odsłona zmagań w Pucharze Kontynentalnym. Na liście startowej zobaczymy kilku zawodników, którzy ostatnimi czasy nie gościli w zawodach FIS. Do rywalizacji powracają Tom Hilde, Daniel André Tande oraz Andreas Stjernen. Ich najbliższe plany to start na Brunnentalschanze w austriackim Stams.

 
Stoeckl Alexander fot.Katarzyna.Sluzewska 300x200 - Norwegowie poskaczą w Stams i Planicy
Alexander Stöckl, fot. Katarzyna Służewska

Jestem bardzo zadowolony z powrotu tego trio – zapewnia trener Alexander Stöckl i dodaje: – Tom i Andreas nie startowali na arenie międzynarodowej od ostatniej zimy, Daniel natomiast wraca po kontuzji. Z pewnością mogą wiele osiągnąć – dodaje.

41-letni szkoleniowiec zabiera do Stams mocny skład, z nadzieją na wywalczenie korzystnych kwot startowych dla Norwegii na rozpoczynający się w listopadzie Puchar Świata. Podopiecznych Stoeckla nie opuszcza jednak pech. Osiągający imponujące rezultaty w czasie przygotowań do letniego sezonu Daniel André Tande na początku sierpnia nabawił się kontuzji kolana podczas Grand Prix w niemieckim Hinterzarten, natomiast Andreas Stjernen przed wakacjami zmagał się z urazem biodra. Teraz nieobecni ze względu na problemy zdrowotne są Johann André Forfang oraz Phillip Sjøen.

Sjoeen.Phillip Hilde.Tom fot.JuliaPiatkowska 300x200 - Norwegowie poskaczą w Stams i Planicy
Phillip Sjøen i Tom Hilde, fot. Julia Piątkowska

Nie brakuje jednak i powodów do zadowolenia – po kilkumiesięcznej przerwie do rywalizacji powraca Tom Hilde. – Wspaniale być z powrotem – mówi 27-letni skoczek, po czym potwierdza swoją gotowość do walki o miejsce w drużynie na Puchar Świata – Jestem niezwykle podekscytowany tym, że ponownie mogę konkurować i walczyć o lepsze miejsca z młodszymi zawodnikami.

Budująca jest świadomość, że wielu zawodników jest gotowych, aby rywalizować na tak wysokim szczeblu, jakim jest Puchar Świata. W zimie będziemy stawiać na tych najlepszych – oświadcza trener kadry, który już w przyszłym tygodniu (14-18 września) zabiera czterech najmocniejszych obecnie norweskich skoczków (Joachim Hauer, Joacim Bjøreng, Kenneth Gangnes, Rune Velta) na zgrupowanie do Planicy.

Nadal nieobecni bedą: Phillip Sjøen, który po przebytej chorobie trenuje w Norwegii, oraz Johann André Forfang, który przeszedł operację zatok, przez co najprawdopodobniej straci kilka tygodni przygotowań. Aktualnie przerwę ma także Anders Fannemel.

Johann rozpoczął już ćwiczenia fizyczne, jednak proces powrotu do prezentowanej wcześniej dyspozycji będzie powolny, miną co najmniej 2 tygodnie, zanim wznowi normalne treningi. Nie boję się natomiast o sezon zimowy w jego wykonaniu – mówi Stockl.

 

Skład Norwegów na LPK w Stams (12-13 września):

  • Joachim Ødegård Bjøreng (20. miejsce w LPK),
  • Daniel-André Tande (29. miejsce w LPK),
  • Fredrik Bjerkeengen (51. miejsce w LPK),
  • Andreas Stjernen,
  • Tom Hilde,
  • Halvor Egner Granerud.
 

źródło: skiforbundet.no / fvn.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz