You are currently viewing FIS Cup Einsiedeln: Greiderer wygrywa, Stękała na drugim miejscu!

FIS Cup Einsiedeln: Greiderer wygrywa, Stękała na drugim miejscu!

Andrzej Stekala PPPZN.Zakopane.2014 fot.Anna .Cis  - FIS Cup Einsiedeln: Greiderer wygrywa, Stękała na drugim miejscu!Reprezentujący Austrię Simon Greiderer zwyciężył w jednoseryjnym konkursie FIS Cup na skoczni im. Andreasa Kuettela w Einsiedeln (K-105 / HS-115). Tuż za nim uplasował się najlepszy z polskich skoczków – Andrzej Stękała, dla którego było to dziewiąte podium cyklu, a łącznie punkty zdobyła cała biało-czerwona szóstka startująca w Szwajcarii.

Greiderer Simon fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Einsiedeln: Greiderer wygrywa, Stękała na drugim miejscu!
Simon Greiderer, fot. Julia Piątkowska

Zwycięski skok na 115 metrów już w pierwszej serii oddał Austriak Simon Greiderer. To pierwsze zwycięstwo 19-letniego zawodnika z Absam w cyklu FIS Cup w karierze. Na drugiej lokacie znalazł się najlepszy z reprezentantów Polski, Andrzej Stękała (113,5 m), który podtrzymał dobrą passę sprzed roku. Wówczas dwukrotnie uplasował się w Einsiedeln na podium. Czołową trójkę uzupełnił dziś Niemiec Adrian Sell (113,5 m).

Jarzabek Dawid szczyrk fot.Bartosz.Leja  300x200 - FIS Cup Einsiedeln: Greiderer wygrywa, Stękała na drugim miejscu!
Dawid Jarząbek, fot. Bartosz Leja

Tuż za podium wylądował kolejny z naszych zachodnich sąsiadów, Tim Fuchs (112,5 m). Piąty był Austriak Thomas Hofer (111,0 m), a szósty doświadczony reprezentant Słowenii, Jure Sinkovec (110,0 m).

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden biało-czerwony – Dawid Jarząbek (108,0 m / 9. miejsce). Także pozostali podopieczny trenera Roberta Matei zdołali wywalczyć punkty do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup, lądując w drugiej dziesiątce stawki. Krzysztof Leja był 11. (108,5 m), Adam Ruda 13. (108,0 m), Krzysztof Miętus 15. (108,0 m), a Łukasz Podżorski 18. (106,5 m).

W klasyfikacji generalnej FIS Cup 2015/16 na prowadzeniu nadal jest Niemiec Danny Queck (361 pkt), drugie miejsce zajmuje Słoweniec Andraz Pograjc (273 pkt), a trzecie Austriak Florian Altenburger (259 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest nieobecny w Szwajcarii Przemysław Kantyka (180 pkt / 6. miejsce).