You are currently viewing LGP Pań Ałmaty: Takanashi nokautuje i zmierza po jedenaste zwycięstwo z rzędu

LGP Pań Ałmaty: Takanashi nokautuje i zmierza po jedenaste zwycięstwo z rzędu

Ito Yuki Takanashi Sara S.Piwowar - LGP Pań Ałmaty: Takanashi nokautuje i zmierza po jedenaste zwycięstwo z rzęduSara Takanashi nie daje szans rywalkom i pewnie zmierza po jedenaste z rzędu zwycięstwo w konkursach z cyklu Letniej Grand Prix. W pierwszej serii jako jedyna przekroczyła setny metr. Tym razem za jej plecami na pólmetku znajdują się Yuki Ito oraz sklasyfikowane ex aeuqo na 3. miejscu Maren Lundby i Katja Pozun. Początek finałowej rundy o 10.13 

 

Sara Takanashi jako jedyna zdołała przekroczyć odległość 100 metrów i uzyskując 103,5 metra, stworzyła sobie najlepszą pozycje, by po raz kolejny cieszyć się z triumfu w letniej rywalizacji. Wygląda na to, że żadna z pozostałych zawodniczek nie jest w stanie jej zagrozić - druga Yuki Ito traci do swojej młodszej koleżanki 4.6 punktu, a sklasyfikowane ex aequo Lundby i Pozun już niemal 10 oczek. 21-letnia Japonka uzyskała w pierwszej serii 99,5 metra, a Norweżka ze Słowenką skoczyły 2 metry bliżej.

Za czołowymi zawodniczkami plasuje się 5. Jacqueline Seifriedsberger po skoku na 96. metr, jednak do podium traci ponad 4 punkty. Szósta jest podopieczna Romana Kerova, Sofia Tikhonova, która lądowała metr bliżej od Austriaczki. Czołową dziesiątkę zamyka z kolei jej koleżanka, Irina Avvakumova, notując na swoim koncie 94,5 metra. Na 7. lokacie ex aequo zameldowały się wczorajsza zdobywczyni 2. pozycji, Nita Englund po skoku na 94,5 metra oraz Francuzka, Julia Clair (97,5 metra). 9. pozycję zarezerwowała dla siebie kolejna Słowenka, Maja Vtic (94,0 metry). 

Słabo wypadła za to bardziej doświadczona koleżanka Maren Lundby, Line Jahr, która uzyskała zaledwie 88,5 metra i na pólmetku zajmuje odległą, 13. lokatę. 

Wszystkie zawodniczki skakały w korzystnych warunkach, a rywalizowały z 12. pozycji najazdowej.

Pełne wyniki otwierającej rundy dostępne TUTAJ >> 

Druga seria rozpocznie się o 10.13. Relacja LIVE dostępna na SkokiPolska.pl >>

 

inormacja własna

Dodaj komentarz