You are currently viewing Vuokatti: Janne Ahonen letnim mistrzem Finlandii

Vuokatti: Janne Ahonen letnim mistrzem Finlandii

Po rywalizacji drużynowej na normalnym obiekcie (K-90 / HS-100) w fińskim Vuokatti skoczkowie walczyli o indywidualne medale krajowego czempionatu. Kolejne zwycięstwo w swojej bogatej karierze odniósł 38-letni Janne Ahonen, obok którego na podium uplasowali się Ville Larinto i Jarkko Maeaettae. Wśród juniorów wygrał Niko Loeytaeinen.

Janne Ahonen wywalczył złoto mistrzostw Finlandii skacząc 97,5 i 99 metrów i tym samym potwierdził, że miesięczna przerwa spowodowana urazem kolana nie przeszkodziła mu w dojściu do wysokiej formy sportowej.  Na drugim miejscu w niedzielnym konkursie uplasował się Ville Larinto (100,5 / 94,5 m), który był jednocześniej autorem najdłuższego skoku dnia. Podium uzupełnił utalentowany Jarkko Maeaettae (96,0 / 96,0 m). Tuż za czołową trójką ze stratą zaledwie 0,5 punktu do podium wylądował Lauri Asikainen (99,5 / 95,0 m).

Pełne wyniki >>

Na normalnej skoczni we Vuokatti w krajowym czempionacie rywalizowali także fińscy juniorzy. Złoty medal w tej kategorii wywalczył Niko Loeytaeinen (94,0 / 93,5 m; 238,0 pkt), srebro zdobył Henri Kavilo (87,5 / 91,0 m; 220,0 pkt), a brąz Markus Virrantalo (85,0 / 90,0 m; 212,0 pkt). Dodajmy, że na 9. miejscu wśród 17 startujących uplasował się reprezentujący Finlandię skoczek z polskim obywatelstwem, Paul Okas.