You are currently viewing Peter Prevc: „To był dla wszystkich trudny konkurs”

Peter Prevc: „To był dla wszystkich trudny konkurs”

Prevc Peter MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska - Peter Prevc: "To był dla wszystkich trudny konkurs"Peter Prevc po podiach wywalczonych w Courchevel i Einsiedeln powrócił do czołowej trójki w finałowych zmaganiach w Hinzenbach. Słoweniec początkowo brylował w treningach, a w konkursowej rywalizacji uplasował się na drugim miejscu. –  To był dla wszystkich naprawdę bardzo trudny konkurs – przyznał po zawodach.

 

Najstarszy z braci Prevc po pierwszej serii konkursowej na Aigner-Schanze (HS-94) plasował się dopiero na 13. lokacie (89,0 m). Drugi skok oddany w mniej sprzyjających warunkach pozwolił mu jednak na znaczący awans na drugą pozycję. Było to czwarte podium Letniej Grand Prix dla Prevca w dotychczasowej karierze. W generalnej klasyfikacji cyklu uplasował się na szóstym miejscu.

- To był dla wszystkich naprawdę bardzo trudny konkurs. Wiatr był całkiem silny i potrzebna była odrobina szczęścia, aby znaleźć się wśród najlepszych. W pierwszej rundzie przydawał się stabilny przedni wiatr w trakcie całego skoku. Popełniłem jednak mały błąd podczas wyjścia z progu, to kosztowało mnie dwa metry, które wystarczyłyby aby być w czołowej trójce już po pierwszej rundzie. W drugiej serii miałem trochę szczęścia z warunkami. Byłem drugi, więc dla mnie był to sprawiedliwy konkurs - skomentował Słoweniec tuż po konkursie.

Podopieczny trenera Gorana Janusa przyznał, że rywalizacja na tak małych obiektach jest dość nietypowa. - Na takich skoczniach jest mniej miejsca na błędy. Podczas gdy na większych obiektach można coś poprawić już w powietrzu, na tych mniejszych jest to już niemożliwe.

Utytułowany Słoweniec przyznał też, że zaskoczyła go wysoka forma japońskiego triumfatora cyklu LGP. - Nie sądziłem, że Sakuyama utrzyma się na szczycie tak długo. Myślę, że w zimie również może odegrać znaczącą rolę i może uplasować się w pierwszej dziesiątce rankingu. Na pewno jednak nie będzie mógł być tak pewny siebie jak w ostatnich kilku tygodniach - ocenił Prevc.

Jak się okazuje, aktualna własna dyspozycja satysfakcjonuje słoweńskiego lidera. - Patrząc na wyniki, nie ma już wiele do poprawy przed zimą, ale wciąż pracuję nad technicznymi i fizycznymi aspektami - posumował.

 

źródło: fis-ski.com / delo.si

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz