Lake Placid: Englund i Glasder najlepsi w mistrzostwach USA

Lake Placid: Englund i Glasder najlepsi w mistrzostwach USA

Englund Nita fot.Julia .Piatkowska - Lake Placid: Englund i Glasder najlepsi w mistrzostwach USA10 i 11 października w Lake Placid na obiekcie HS-100 odbyły się zawody „Flaming Leaves Festival” oraz mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Złote medale krajowego czempionatu zdobyli Nita Englund oraz Michael Glasder, a w jednym z konkursów triumfował także Kevin Bickner. Na starcie zabrakło kilku zawodników trapionych przez kontuzje.

 

Podczas sobotnich zmagań kobiet w ramach „Flaming Leaves Festival” w kategorii seniorek triumfowała Nita Englund (91,5 / 92,0 m), która zdemolowała swoje rywalki. Jej przewaga nad drugą ostatecznie Tarą Geraghty-Moats (89,0 / 73,0 m) wyniosła prawie 50 punktów! Podium uzupełniła Abby Hughes (76,0 / 85,0 m). Warto odnotować, że Englund była jedyną zawodniczką, która dwukrotnie przekroczyła punkt konstrukcyjny skoczni. Tuż za podium znalazła się Nina Lussi, której do czołowej trójki zabrakło zaledwie dwóch punktów. W rywalizacji juniorek bezkonkurencyjna była Cara Larson (85,5 / 83,0 m). Podium uzupełniły Samantha Macuga oraz Mollie Immens.

Zmagania seniorów zdominował Kevin Bickner, który triumfował po skokach na odległość 102 oraz 100 metrów. 19-latek pokonał drugiego Michaela Glasdera (97,0 / 97,0 m) o 15,5 punktu. Trzecie miejsce przypadło Christianowi Fribergowi (97,5 / 90,0 m), który po pierwszej serii wyprzedzał uplasowanego wyżej kolegę. 21-latek nie wytrzymał jednak ciśnienia i w drugiej serii skoczył bliżej, co pozwoliło jednak na zajęcie miejsca na najniższym stopniu podium. W konkursie juniorów najlepszy okazał się Jack Lock, który triumfował dzięki skokom na odległość 92 oraz 90 metrów. Jego wyższość musieli uznać Hunter Smith oraz Stephen Schumann.

Pełne wyniki „Flaming Leaves Festival” >>

Niedzielna rywalizacja miała już wyższą rangę niż sobotnie zawody. Panie i panowie walczyli o tytuł mistrzowski Stanów Zjednoczonych. W rywalizacji pań ponownie nie miała sobie równych Nita Englund. 23-latka już na półmetku rywalizacji po skoku na 86 metrów mogła być niemal pewna triumfu. W finale postawiła kropkę nad i szybując 95 metrów i sięgając po złoto. W odróżnieniu do sobotniego konkursu, podium uzupełniły Abby Hughes (76,0 / 78,0 m) oraz Nina Lussi (70,5 / 74,5 m). Tuż za podium znalazła się Tara Geraghty-Moats.

W konkursie mężczyzn, Michael Glasder wziął rewanż na Kevinie Bicknerze. 19-latek, triumfator sobotnich zmagań, zaprzepaścił swoją szansę na tytuł już w pierwszym, 88-metrowym skoku, podczas gdy Glasder wylądował 10 metrów dalej (98,0 m). W finale panowie utrzymali swoje lokaty skacząc 95 i 100 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Nick Mattoon (80,0 / 93,0 m), który awansował na tę pozycję po drugim skoku spychając z wysokiej lokaty Briana Wallace’a.

Pełne wyniki Mistrzostw USA >>

Warto odnotować, że w zawodach kobiet nie startowała m.in. Sarah Hendrickson, zaś u mężczyzn zabrakło Nicka Alexandra oraz Nicka Fairalla. Powodem absencji całej trójki są poważne kontuzje.

 

źródło: whiteface.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz