Avvakumova: „Czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę”

Avvakumova: „Czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę”

Avvakumova Irina WC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska - Avvakumova: "Czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę"Na olimpijskich obiektach w Soczi o medale mistrzostw Rosji walczyły także panie. Na podium uplasowały się: Irina Avvakumova, Sofia Tikhonova i Alexandra Kustova. – Teraz czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę, która pozwoli mi walczyć o dostanie się do czołowej szóstki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – zapewnia złota medalistka.

 
Tikhonova Sofya WSC.Falun .2015 2 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Avvakumova: "Czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę"
Sofia Tikhonova, fot. Julia Piątkowska

Najlepsze skoki oddały nasze najsilniejsze zawodniczki – Avvakumova i Tikhonova. Ogólnie rzecz biorąc, poziom przygotowania daje nadzieję na znaczącą poprawę wyników naszych pań. Niestety, pozostałe dziewczyny bardzo odstawały od liderek. Z powodu nawrotu kontuzji kolana, od startu wstrzymała się Anastasiya Gladysheva. Przybyła do Soczi, ale ból nie pozwolił jej skakać. Teraz przechodzi rehabilitację, ale 21 października dołączy do nas w Planicy. Zajmiemy się tam szkoleniem i kombinezonami. Następnie wracamy do Soczi, planujemy trenować też w Czajkowskim i Niżnym Tagilu – powiedział trener rosyjskich zawodniczek, Słoweniec Matjaz Triplat, który przyznał, że liczy na wysokie miejsce Avvakumovej w czołowej dziesiątce PŚ.

Kustova Alexandra Frenstat.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Avvakumova: "Czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę"
Alexandra Kustova, fot. Julia Piątkowska

Sama zainteresowana ma jeszcze bardziej optymistyczne założenia dotyczące przyszłej zimy. – Teraz czuję, że do zimy mogę uzyskać optymalną formę, która pozwoli mi walczyć o dostanie się do czołowej szóstki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym sezonie mamy też więcej odpoczynku z uwagi na brak Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich – oceniła Avvakumova.

24-letnia liderka rosyjskiej drużyny skomentowała też słowa trenera Triplata, który stwierdził, że młodszym zawodniczkom ekipy Sbornej sporo brakuje do liderek. – Trener wie najlepiej, ale dziewczyny dorastają. Oczywisty jest postęp Alexandry Kustovej. Reszta po prostu potrzebuje doświadczenia w międzynarodowych konkursach. Puchar Kontynentalny czy Puchar Świata zapewniają niezbędną praktykę, pozwalają pracować nad techniką oraz motywują do osiągania coraz lepszych wyników – zakończyła nowa rosyjska mistrzyni.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz