Zawody na pierwszym śniegu w Finlandii odwołane

Zawody na pierwszym śniegu w Finlandii odwołane

Rovaniemi 11.2013 pierwszy.snieg 1 - Zawody na pierwszym śniegu w Finlandii odwołaneZazwyczaj to właśnie fińskie centra narciarskie jako pierwsze organizują pierwsze zimowe zawody w skokach narciarskich sezonie. Tak miało być i tym razem, jednak jak się okazuje, organizatorom imprez na przeszkodzie stanęły zbyt wysokie temperatury i brak śniegu. W związku z tym konkursy w Rovaniemi i Kuusamo zostały odwołane.

 

Coroczne zawody na normalnym obiekcie Ounasvaara (K-90 / HS-100) w Rovaniemi tym razem miały zostać rozegrane 14 listopada. Już teraz wiadomo jednak, że organizatorzy zdecydowali się na odwołanie konkursu. Powodem ma być zbyt wysoka temperatura, jednak jak dowiedzieliśmy się od włodarzy obiektu, decyzja ta może być nieco przedwczesna. W tym tygodniu w Rovaniemi spodziewane są opady śniegu, a sama skocznia ma być ponoć gotowa do pierwszych skoków już w piątek lub sobotę.

Kolejne konkursy miały się odbyć w Finlandii już w dniach 18-19 listopada, a areną zmagań miała być Rukatunturi (K-120 / HS-142) w Kuusamo. Tam zbyt ciepła pogoda nie pozwala jeszcze na dokończenie przygotowania dużego obiektu, który już 27 i 28 listopada ma gościć drugi weekend Pucharu Świata. Póki co nie ma jednak żadnych głosów mówiących o zagrożeniu odwołaniem tych konkursów.

 

źródło: Finnish Ski Jumpers / informacja własna

 
Podziel się:

Dodaj komentarz