Tydzień do rozpoczęcia Pucharu Świata w Klingenthal

Tydzień do rozpoczęcia Pucharu Świata w Klingenthal

Klingenthal Vogtland.Arena WC.2013 fot.Julia .Piatkowska - Tydzień do rozpoczęcia Pucharu Świata w KlingenthalJuż tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata. W Klingenthal trwają gorączkowe przygotowania polegające przede wszystkim na produkcji śniegu, którego coraz więcej możemy zobaczyć na zeskoku obiektu. – Warunki będą przewidywalne – zapewnia nowy kierownik zawodów, który doświadczenie zdobywał… w Polsce.

 

Fani skoków narciarskich czekają na ten moment od marcowych konkursów w Planicy. Już za tydzień powróci rywalizacja w ramach zimowego Pucharu Świata. Sezon 2015/2016, podobnie jak dwa poprzednie rozpocznie się w niemieckim Klingenthal na dużym obiekcie Schwarzbergschanze (K-125 / HS-140) usytuowanym na Vogtland Arenie.

Aktualnie wciąż trwa tam produkcja śniegu, który niebawem zostanie rozprowadzony na całym zeskoku. Jak zapewniają organizatorzy imprezy, skocznia powinna być gotowa do rywalizacji już 18 listopada, czyli na dwa dni przed oficjalnymi treningami i kwalifikacjami (20 listopada). W sobotę i niedzielę (21-22.11) odbędą się dwa konkursy otwierające sezon – drużynowy i indywidualny.

Ze stanu przygotowań jest zadowolony kierownik zawodów, Axel Körner. 29-latek debiutuje w tej roli, którą przez ostatnie lata sprawował Andreas Hille. – Jestem ostatecznie odpowiedzialny za przebieg zawodów – przygotowanie skoczni, bezpieczeństwo zawodników i warunki pobytu sportowców – tłumaczy niemiecki oficjel, który jak się okazuje, doświadczenie w prowadzeniu zawodów w skokach zdobywał w Polsce. – W ubiegłym roku byliśmy w Zakopanem – przyznaje.

Körner wyraził też dobrą opinię na temat samej skoczni, na której zainstalowano specjalne siatki, chroniące skoczków przed mocnymi podmuchami wiatru przy progu. – Warunki będą dużo bardziej przewidywalne, a więc praca jury powinna być łatwiejsza.

O nadziejach związanych z pucharową inauguracją, powiedział krótko: – Skocznia w dobrym stanie, dobra pogoda, niezbyt dużo wiatru i uczciwe zawody.

Wszystkie informacje dotyczące inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal znajdziecie tutaj >>

 

źródło: weltcup-klingenthal.de

 
Podziel się:

Dodaj komentarz