You are currently viewing Werner Schuster: „Chcemy szybko złapać konkursowy rytm”

Werner Schuster: „Chcemy szybko złapać konkursowy rytm”

schuster werner kd - Werner Schuster: "Chcemy szybko złapać konkursowy rytm"Pucharowa inauguracja już w najbliższy weekend, a przed własną publicznością jak najlepiej będą się chcieli pokazać niemieccy skoczkowie. Trener Werner Schuster jest zadowolony z przygotowań i jak sam przyznaje, chciałby, aby jego podopieczni dość szybko wskoczyli na najwyższy poziom. Celem jest bowiem Turniej Czterech Skoczni oraz czempionat w lotach.

 

Przygotowania do zimy przebiegły zgodnie z planem. Ostatnio skakaliśmy na torach lodowych w Garmisch-Partenkirchen oraz Oberstdorfie; tamtejszy trening był wysokiej jakości, wykonany w dobrych warunkach pogodowych. Zawodnicy są zdrowi i zmotywowanizapewnia Austriak trenujący reprezentację Niemiec i dodaje: – Podróż na otwarcie Pucharu Świata w Klingenthal zaplanowaliśmy na czwartek. W piątek w programie są pierwsze zimowe skoki na śniegu. Wsparcie własnych kibiców sprawia, że zawodnicy z niecierpliwością oczekują weekendu na Vogtland Arenie.

Przypomnijmy, że w inauguracyjnych konkursach PŚ zaprezentuje się sześciu niemieckich zawodników. Będą to: Severin Freund, Andreas Wank, Andreas Wellinger, Richard Freitag, Marinus Kraus i Stephan Leyhe.

Jak przyznał 46-letni szkoleniowiec, w tym sezonie bardzo istotne będzie szybkie złapanie wysokiej dyspozycji. - Chcielibyśmy dość szybko złapać konkursowy rytm, ponieważ najważniejsze wydarzenia zimy - Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata w lotach - mają miejsce już na wczesnym etapie sezonu. Musimy uzyskać maksymalną moc już pod koniec grudnia.

Schuster pochwalił też organizatorów, którzy od końca października pracują nad przygotowaniem i naśnieżeniem dużej skoczni w Klingenthal. - Biorąc pod uwagę wysokie temperatury w ostatnich tygodniach, to imponujące, móc zobaczyć naśnieżoną skocznię w Centralnej Europie. Organizatorzy ponownie pokazali, że inauguracja w Niemczech jest możliwa, nawet w takich warunkach.

Warto zaznaczyć, że wraz z nadejściem weekendu pogoda w Klingenthal będzie się zmieniać w coraz bardziej zimową. W piątek i sobotę temperatura będzie nieznacznie przekraczać 0°C, aby w niedzielę osiągnąć jeden stopień poniżej zera. Dodatkowo w sobotę i niedzielę na skoczni mogą się pojawić opady śniegu. Największym zagrożeniem będzie jednak wiatr - według prognoz w czasie całego weekendu może osiągać nawet ponad 5 m/s.

Więcej o pucharowej inauguracji w Klingenthal >>

 

źródło: DSV

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz