You are currently viewing Daniel-Andre Tande: „Starałem się wykorzystać stres do czegoś pozytywnego”
Daniel-Andre Tande (fot. Julia Piątkowska)

Daniel-Andre Tande: „Starałem się wykorzystać stres do czegoś pozytywnego”

Podczas gdy wydawało się, że losy zwycięstwa w Klingenthal rozstrzygną się pomiędzy dwójką Prevc – Freund, po dwóch znakomitych skokach pierwszym liderem zimowego sezonu Pucharu Świata został 21-letni Daniel-Andre Tande. Po konkursie norweski zawodnik nie ukrywał radości i przyznał, że stres pomógł mu w pełnej mobilizacji w finale.

 

W pierwszej rundzie Tande co prawda skoczył najdalej (142,0 m), jednak do liderującego Petera Prevca tracił kilka punktów. W drugiej serii to Norweg był górą i szybując 140,5 metra – To dla mnie bardzo radosne i szczęśliwe chwile – przyznał podczas konferencji prasowej. – Moim celem była kontynuacja takiego skakania, jakie prezentowałem w lecie. Od czasu konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal i krajowych zawodów w Norwegii byłem co najmniej na poziomie czołowej dziesiątki i takie nadzieje miałem też tutaj – dodał podopieczny Alexandra Stoeckla.

Sporo pewności siebie dodał 21-latkowi wspomniany triumf w generalnej klasyfikacji tegorocznego LPK. Rywalizacja w Klingenthal również miała młodemu Norwegowi pewności siebie. – Chciałem tu przyjechać i się pokazać. Nie byłem tak dobry we wczorajszych treningach, jednak wiedziałem, że mogę być lepszy w konkursie. Teraz jestem na skoczni inną osobą, jestem bardziej skupiony – przyznał, a o ostatnim konkursowym skoku powiedział: – Zawsze jest lekkie zdenerwowanie, ale odczucia były dobre. Starałem się wykorzystać stres do czegoś pozytywnego.

Zapytany o ogólną dyspozycję całej norweskiej drużyny, szczególnie z perspektywy nieudanego konkursu drużynowego, w którym nie wziął udziału (dyskwalifikacja Fannemela, 9. miejsce drużyny), odparł: – Wczorajszy dzień był dla nas nieco pechowy, ale dziś była kolejna szansa. Nie każdy osiągnął jeszcze swoją maksymalną formę. Na chwilę obecną norweski zespół jest całkiem silny, jednak wciąć trudno powiedzieć coś więcej, bo to dopiero pierwszy weekend.

 

źródło: informacja własna / aftenposten.no

 
Podziel się:

Dodaj komentarz