PŚ Klingenthal: Przed nami niedzielne kwalifikacje i konkurs (LIVE)
Widok ze szczytu Vogtland Areny w Klingenthal (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Klingenthal: Przed nami niedzielne kwalifikacje i konkurs (LIVE)

Klingenthal Vogtland.Arena 2015 fot.J.Piatkowska - PŚ Klingenthal: Przed nami niedzielne kwalifikacje i konkurs (LIVE)Po sobotniej drużynowej inauguracji Pucharu Świata dziś czekają nas jeszcze większe emocje związane z konkursem indywidualnym. Zanim jednak skoczkowie powalczą o pierwszy w tym sezonie triumf i żółtą koszulkę lidera, odbędą się kwalifikacje, które wyłonią konkursową pięćdziesiątkę. Na starcie jest 71 zawodników z 18 krajów.

 

 
Klingenthal Vogtland.Arena 2015 rozbieg fot.J.Piatkowska 300x200 - PŚ Klingenthal: Przed nami niedzielne kwalifikacje i konkurs (LIVE)
Rozbieg 'Schwarzbergschanze' w Klingenthal, fot. Julia Piątkowska

Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 12:30. O udział w konkursowej rywalizacji powalczy 61 zawodników, natomiast najwyżej sklasyfikowana dziesiątka minionego sezonu awans ma zapewniony. W tym drugim gronie jest jeden reprezentant Polski – Kamil Stoch. W kwalifikacjach wystąpi za to sześciu Polaków – Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka i Piotr Żyła. Transmisję telewizyjną z kwalifikacji przeprowadzi kanał Eurosportu.

Stoch Kamil WC.Klingenthal.2015.odjazd fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Klingenthal: Przed nami niedzielne kwalifikacje i konkurs (LIVE)
Kamil Stoch, fot. Julia Piątkowska

Tuż po zakończeniu serii kwalifikacyjnej, o godz. 14:00, rozpocznie się pierwsza seria konkursu głównego. Transmisję z zawodów przeprowadzi Eurosport oraz program pierwszy Telewizji Polskiej (TVP 1). Tekstowa relacja live jest dostępna poniżej.

Po wczorajszym konkursie drużynowym można już mówić o faworytach do zajęcia wysokich miejsc w zmaganiach indywidualnych. Z pewnością mocni będą Niemcy – Severin Freund i Richard Freitag, a także Słoweniec Peter Prevc – ta trójka za każdym razem plasowała się na czołowych lokatach w dotychczasowo rozegranych seriach. O niespodziankę może się postarać świetnie spisujący się na Schwarzbergschanze Domen Prevc. Moc z ubiegłego sezonu zdawał się też zachować Austriak Stefan Kraft. Biało-czerwoni fani skoków z pewnością będą liczyć na obudzenie się swoich faworytów, m.in. Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.

Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w konkursie „Typuj skoki ze SkokiPolska.pl” >>

 

Relacja live (konkurs):

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz