You are currently viewing Przed nami 12. edycja zawodów LOTOS Cup (program)

Przed nami 12. edycja zawodów LOTOS Cup (program)

Szczyrk Skalite LOTOS.Cup .2015 fot.Alicja.Kosman - Przed nami 12. edycja zawodów LOTOS Cup (program)Już pod koniec grudnia rozpocznie się XII Edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Areną zawodów dla młodych skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich będzie kompleks skoczni Szczyrk Skalite.

 

Już po raz dwunasty młodzi zawodnicy będą rywalizować między sobą o cenne trofea. Wszystkie cztery edycje konkursowe odbędą się w Szczyrku.  Pierwsza z nich zaplanowana została na 28-30 grudnia, natomiast następne dwie mają odbyć się kolejno w dniach 8-10 oraz 26-28 stycznia. Cykl zawodów zakończy się w lutym, dokładniej w dniach 5-7 lutego 2016 roku.

Szczyrk Skalite zima A.Sierotnik 300x200 - Przed nami 12. edycja zawodów LOTOS Cup (program)
Kompleks skoczni 'Skalite’ w Szczyrku, fot. Agnieszka Sierotnik

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem konkursy zostaną rozegrane w kilku kategoriach wiekowych. Jeśli chodzi o mężczyzn, przyszli mistrzowie rywalizować będą w kategoriach: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E. Kobiety natomiast będą walczyć jako Młodziczki i Juniorki.

W zeszłorocznym cyklu zwycięzcami klasyfikacji generalnych w poszczególnych kategoriach męskich zostali kolejno: Tomasz Byrt, Przemysław Kantyka, Paweł Gut, Dawid Jarząbek, Kacper Stosel oraz Jan Rzadkosz. Wśród dziewcząt triumfatorkami były  Paulina Cieślar i Kinga Rajda.

lotos.cup .2015.szczyrk5 300x200 - Przed nami 12. edycja zawodów LOTOS Cup (program)
Zawody LOTOS Cup w Szczyrku, fot. Alicja Kosman / PZN

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” działający z inicjatywy i pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego nazywany jest największym społeczno-sportowym przedsięwzięciem w dotychczasowej historii polskiego narciarstwa. Powstały dzięki niemu cykl LOTOS Cup to niezaprzeczalny przykład na znaczny rozwój w naszym kraju zarówno skoków narciarskich, jak i kombinacji norweskiej. Rokrocznie w rywalizacji bierze udział coraz więcej młodych i zdolnych adeptów narciarstwa, z kilkunastu klubów w Polsce. Rok temu wzięło w nich udział aż 164 zawodników i zawodniczek z Polski, a także wielu młodych sportowców z Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, a nawet Turcji.

Warto wspomnieć, że głównym ambasadorem programu jest lider naszej kadry – Kamil Stoch. Do wychowanków „Szukamy Następców Mistrza” należą m.in.: Maciej Kot, Jakub Kot, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun.

 

Program 1. edycji konkursowej LOTOS Cup 2015/16 w Szczyrku:

 • 27 grudnia 2015 r. (niedziela):
  • 14:00 - 15:45 - trening wolny
  • 16:00 - odprawa techniczna.
 • 28 grudnia 2015 r. (poniedziałek):
  • 12:00 - seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki; po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-44,
  • 14:00 - seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki; po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-77,
  • 16:00 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior; po drugiej serii konkursowej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-106.
 • 29 grudnia 2015 r. (wtorek):
  • 09:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E; po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-44,
  • 11:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, Junior C; po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-77,
  • 13:00 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, Junior A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, Junior A, Senior; po serii skoków do kombinacji norweskiej odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących na HS-106.
 • 30.12.2015 r. (środa):
  • Bieg do kombinacji norweskiej – trasy biegowe Istebna-Kubalonka:
  • 10:00 – Junior E: 2500 m,
  • 10:30 – Junior C, D: 5000 m,
  • 11:00 – Junior B: 7500 m,
  • 11:30 – Junior A, Senior: 10 000 m.
  • Po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników.

Pełny program wszystkich edycji konkursowych LOTOS Cup 2015/16 >>

 

Agnieszka Bobrowska, źródło: Anna Karczewska / Alicja Kosman / pzn.pl

 

Dodaj komentarz