You are currently viewing PK Notodden: Przed paniami finał cyklu, kto ma szansę na końcowy triumf?
Skocznia w Notodden (fot. Facebook / Tveitanbakken Notodden)

PK Notodden: Przed paniami finał cyklu, kto ma szansę na końcowy triumf?

Notodden Tveitanbakken fot.Tveitanbakken Notodden Facebook - PK Notodden: Przed paniami finał cyklu, kto ma szansę na końcowy triumf?Po piątkowym kontrowersyjnym konkursie nadszedł czas na drugi, rozstrzygający dzień rywalizacji w ramach żeńskiego Pucharu Kontynentalnego na normalnym obiekcie Tveitanbakken (K-90 / HS-100) w norweskim Notodden. Liderką cyklu jest Sabrina Windmueller, jednak najgroźniejsze powinny być dziś Niemki pragnące rewanżu za dzień wczorajszy.

 
Graessler Ulrike S.Piwowar 300x199 - PK Notodden: Przed paniami finał cyklu, kto ma szansę na końcowy triumf?
Ulrike Graessler, fot. Stefan Piwowar

Pomimo iż wśród faworytek wczorajszego konkursu były właśnie niemieckie skoczkinie, to sztab szkoleniowy żeńskiej drużyny naszych zachodnich sąsiadów, po upadkach Ulrike Graessler i Sophii Goerlich, postanowił wycofać z przerwanych i wznowionych zawodów wszystkie swoje podopieczne. W związku z ich absencją w 15-osobowej stawce najlepsza okazała się Sabrina Windmueller ze Szwajcarii, druga była Austriaczka Julia Huber, a trzecia Norweżka Anna Odine Stroem.

Na starcie dzisiejszych zmagań ponownie jest 21 zawodniczek, wciąż niepewne jest jednak to, czy swoje skoki oddadzą Niemki.

Dodajmy, że sobotni konkurs jest drugim i jednocześnie ostatnim w cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań w sezonie 2015/2016. Już za kilka godzin poznamy zatem triumfatorkę całego cyklu, w którym prowadzi wspomniana Windmueller. Pełna klasyfikacja generalna >>

 

Program zawodów:

 • 10 grudnia 2015 r. (czwartek):
  • 14:30 – odprawa techniczna
  • 20:15 – oficjalny trening, 2 serie (wyniki >>)
 • 11 grudnia 2015 r. (piątek):
 • 12 grudnia 2015 r. (sobota):
  • 12:00 – seria próbna
  • 12:45 – konkurs indywidualny

Tekstowa relacja live będzie dostępna na Berkutschi.com.

Pogoda: Podczas obu dni konkursowych w Notodden panie powinny mieć idealne warunki atmosferyczne do równej i sprawiedliwej rywalizacji. Według prognoz pogody pomimo częściowego zachmurzenia podmuchy wiatru nie przekroczą 1,5 m/s, a w piątek wiatr nie przekroczy nawet 1 m/s.

 

Lista startowa sobotniego konkursu:

BIB
Zawodniczka
Kraj
1
Sophia Goerlich
GER
2
Ramona Straub
GER
3
Ulrike Graessler
GER
4
Pauline Hessler
GER
5
Luisa Goerlich
GER
6
Agnes Reisch
GER
7
Khrystyna Droniak
UKR
8
Andreea Diana Trambitas
ROU
9
Hanna Midtsundstad
NOR
10
Jenny Rautionaho
FIN
11
Guy-Lim Park
KOR
12
Ocene Avocat Gros
FRA
13
Linda Grabner
AUT
14
Tonje Bakke
NOR
15
Susanna Forsstroem
FIN
16
Lidiia Iakovleva
RUS
17
Silje Opseth
NOR
18
Claudia Purker
AUT
19
Anna Odine Stroem
NOR
20
Julia Huber
AUT
21
Sabrina Windmueller
SUI
 

Normalna skocznia Tveitanbakken (K-90 / HS-100) położona w norweskim Notodden w regionie Telemark już od 2007 roku gości żeńskie zawody Pucharu Kontynentalnego. Przed rokiem w pierwszym konkursie triumfowała Jacqueline Seifriedsberger przed Danielą Iraschko-Stolz i Maren Lundby, natomiast w drugim dniu rywalizacji Austriaczki zgarnęły już całe podium – wygrała Iraschko-Stolz przed Pinkelnig i Seifriedsberger. Dodajmy, że rekordzistką obiektu jest wspomniana Lundby, która podczas Mistrzostw Norwegii w marcu tego roku poszybowała tam 103,5 metra.

Przypomnijmy, że w całym zeszłorocznym cyklu PK Pań (obejmujących jeszcze dwa konkursy w Falun) triumfowała Anette Sagen, która niedawno zakończyła sportową karierę, a drugie miejsce podzieliły: Daniela Iraschko-Stolz i Taylor Henrich.

 

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz