PŚ Pań Niżny Tagił: Kolejne kwalifikacje dla Julii Clair

PŚ Pań Niżny Tagił: Kolejne kwalifikacje dla Julii Clair

Clair Julia WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - PŚ Pań Niżny Tagił: Kolejne kwalifikacje dla Julii ClairW kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata Pań w Niżnym Tagilu najlepszy wynik uzyskała Julia Clair. Tym samym 21-letnia Francuzka ma na swoim koncie komplet kwalifikacyjnych zwycięstw po dniu wczorajszym i zeszłotygodniowym Lillehammer. Clair oddała skok na odległość 93 m i o 2,2 pkt wyprzedziła drugą Katharinę Althaus (88 m).

 

Trzecie miejsce w kwalifikacjach wywalczyła reprezentantka gospodarzy Irina Avvakuomova, która osiągnęła 90 metrowy rezultat. Ze stratą 0,3 pkt do Rosjanki, na czwartym miejscu uplasowała się Elena Runggaldier z Włoch (88,5 m). Piątą lokatę wywalczyły ex aequo Sofya Tikhonova (82,0 m) i Ursa Bogataj (91,5 m) skaczące przy zupełnie różnych warunkach pogodowych.

W czołowej dziesiątce znalazły się również: Kaori Iwabuchi (90,0 m / 7. miejsce), Taylor Henrich (88,5 m / 8. miejsce) oraz Yuka Seto (90,0 m) i Gianina Ernst (87,5 m), które podzieliły dziewiątą pozycję.

Awansu do zawodów nie zdołały wywalczyć Rosjanki: Alexandra Kustova i Liubov Alchikova, natomiast na starcie nie pojawiła się Stefaniya Nadymova.

Wśród czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która awans do konkursu miała zapewniony, najlepsze skoki oddały Austriaczki: Chiara Hoelzl (91,0 m) i Eva Pinkelnig (88,5 m). Z próby zrezygnowały: Sara Takanashi, Daniela Iraschko-Stolz i Maren Lundby.

Pełne wyniki kwalifikacji >>

Trwa pierwsza seria konkursowa. Tekstowa relacja live jest dostępna na SkokiPolska.pl >>

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz