Norwegowie bez Velty w PŚ, z debiutantem w Rovaniemi

Norwegowie bez Velty w PŚ, z debiutantem w Rovaniemi

stoeckl alex sp wisla - Norwegowie bez Velty w PŚ, z debiutantem w RovaniemiTradycyjnie już siedmiu Norwegów zaprezentuje się w kolejnym pucharowym przystanku najwyższej rangi w Engelbergu, a w składzie wciąż brakuje mistrza świata z Falun, Rune Velty. Na zdobycie doświadczenia w Pucharze Kontynentalnym będzie miał za to szansę nieznany szerszemu gronu Robin Pedersen, który startował dotychczas tylko w zawodach FIS Cup. 

 

Trener Alexander Stoeckl odkrył karty przed zbliżającymi się przedświątecznymi zawodami w Engelbergu i zdecydował, że na Gross-Tttlis poskacze ta sama siódemka, która w minioną sobotę i niedzielę walczyła o punkty w Rosji. Tym samym na zajęcie kolejnych miejsc w czołówce okazję będą mieli:

  • Daniel-Andre Tabde
  • Tom Hilde
  • Kenneth Gangnes
  • Joachim Hauer
  • Johann Andre Forfang
  • Anders Fannemel
  • Andreas Stjernen
Velta Rune WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Norwegowie bez Velty w PŚ, z debiutantem w Rovaniemi
Rune Velta, fot. Julia Piątkowska

Tym samym w składzie po raz trzeci w tym sezonie zabraknie Rune Velty, który dotychczas prezentował się na tyle niesatysfakcjonująco, że sam zdecydował o wycofaniu się z konkursów w Lillehammer, nie pojawił się także w Rosji. Jak widać, forma mistrza świata z Falun nie wróciła jeszcze na zadowalający poziom, ponieważ 26-letniego skoczka zabraknie  także na liście startowej zmagań w Szwajcarii. Przypomnijmy jednocześnie, że w klasyfikacji generalnej PŚ aż trzech Norwegów plasuje się w pierwszej szóstce: są to 3. Kenneth Gangnes, 4. Daniel-Andre Tande, 5. Johann Andre Forfang, nowy rekordzista dużej skoczni w Niżnym Taglu, i 6. Andreas Stjernen. 

Halvor Egner Granerud CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - Norwegowie bez Velty w PŚ, z debiutantem w Rovaniemi
Halvor Egner Granerud, fot. Julia Piątkowska

Przyszły weekend to jednak nie tylko rozgrywki w Pucharze Świata, ale i na jego zapleczu, w Pucharze Kontynentalnym. Do Rovaniemi, miasteczka św. Mikołaja, uda się czterech skoczków z Kraju Wikingów. Wśrod nich znalazło się miejsce dla „kontynentalnego debiutanta”, Robina Pedersena, który dotychczas wystartował jedynie w zawodach FIS Cup w Notodden, w tym także w zeszłym tygodniu. Ponieważ zajął tam wysokie 3. i 4. miejsce trenerzy zdecydowali się dać mu szansę na punkty w zawodach wyższej rangi. Oprócz niego na belce startowej na dalekiej północy zasiądą Espen Roee, Halvor Egner Granerud, który zajmuje 2. miejse w klasyfikacjji generalnej cyklu, oraz Frederik Bjerkeengen.     

 

źródło: skiforbundet.no

 

Podziel się:

Dodaj komentarz