Ekstremalne skoki na amerykańskim mamucie Copper Peak (WIDEO)

Ekstremalne skoki na amerykańskim mamucie Copper Peak (WIDEO)

Ironwood Copper.Peak fot.copperpeak.com  - Ekstremalne skoki na amerykańskim mamucie Copper Peak (WIDEO)Mimo iż mamucia skocznia narciarska w amerykański Ironwood w stanie Michigan wciąż czeka na przebudowę, aby mogły się na niej odbywać oficjalne konkursy pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, to niedawno na monstrualnym obiekcie pojawił się śmiałek, który oddał kilka freestyle’owych skoków. Było naprawdę ekstremalnie.

 

Sammy Carlson to jeden z najbardziej utytułowanych narciarzy dowolnych na świecie. 26-letni Amerykanin ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata w konkurencji slopestyle wywalczone w Park City w 2011 r., a także 8 medali (w tym 4 złote) wywalczone w jednej z najbardziej prestiżowych imprez sportów ekstremalnych – Winter X Games.

Ironwood Copper.Peak lato fot.copperpeak.com  300x199 - Ekstremalne skoki na amerykańskim mamucie Copper Peak (WIDEO)
Ironwood 'Copper Peak' w letniej odsłonie, fot. archiwum włodarzy obiektu / copperpeak.com

To właśnie on postanowił zmierzyć się z budzącą respekt mamucią skocznią Copper Peak w nieco inny sposób niż czynią to skoczkowie narciarscy. Oddał kilka freestyle’owych skoków wykonując w powietrzu różne ekstremalne ewolucje i większość prób zakończył lądowaniem. Jedną z prób wykonał zjeżdżając po długim zeskoku tyłem. Ostatnią zakończył groźnie wyglądającym upadkiem, po którym na szczęście bez obrażeń wstał o własnych siłach. Dodajmy, że pojawiając się na obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K-145 stał się jednocześnie pierwszym narciarzem dowolnym, który odważył się na taki wyczyn na skoczni do lotów narciarskich.

Obiekt Copper Peak zrobił na Carlsonie ogromne wrażenie. – Kiedy się tam pojawiliśmy, to była skocznia-widmo. Nie była używana przez ostatnie 20 lat. Ludzie z tutejszej społeczności byli bardzo oddani, pomogli, abym mógł oddać skoki. To był prawdziwy zespołowy wysiłek – ocenił sportowiec z Hood River.

Przypomnijmy, że sama skocznia już niedługo ma zostać przebudowana i ponownie przystosowana do rywalizacji w skokach narciarskich. Szczegóły >>

 

 

źródło: tetongravity.com / sammycarlson.com
 
Podziel się:

Dodaj komentarz