Zmiany Austriaków na Engelberg, wraca Kofler, Schlierenzauer trenuje

Zmiany Austriaków na Engelberg, wraca Kofler, Schlierenzauer trenuje

Kofler Andreas WSC.Falun .2015 lot fot.J.Piatkowska - Zmiany Austriaków na Engelberg, wraca Kofler, Schlierenzauer trenujeGross-Titils-Schanze w Engelbergu będzie kolejną areną zmagań w sezonie zimowym. Zawody te będą też ostatnim testem formy przed Turniejem Czterech Skoczni, w którym w ostatnich latach dominowali Austriacy. Tym razem podopieczni Heinza Kuttina już tak nie dominują, jednak w nadziei na lepsze wyniki szkoleniowiec zabierze do Szwajcarii mocną szóstkę.

 
11082593 708068252634816 5591306073766442173 n1 300x200 - Zmiany Austriaków na Engelberg, wraca Kofler, Schlierenzauer trenuje
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Zarówno Kofler jak i Schlierenzauer odpuścili zeszłotygodniową pucharową rywalizację w Niżnym Tagilu i skupili się na treningu. Teraz do pucharowej rywalizacji wśród najlepszych skoczków powraca, zgodnie z planem Andreas Kofler. Podczas, gdy Austriak razem z kolegami z reprezentacji będzie walczył o jak najlepsze lokaty w Szwajcarii, Gregor Schlierenzauer nadal będzie szlifował swoją formę.

Po zawodach w norweskim Lillehammer Kofler postanowił trenować właśnie tam. Podopieczny Heinza Kuttina chciał jak najlepiej przygotować się do nadchodzących konkursów. Program ćwiczeń zakładał powrót na zawody Pucharu Świata na Gross-Titlis-Schanze. – Miałem kilka dni dobrego treningu. Zyskałem wiarę w moje skoki i jadę do Engelbergu z pozytywnym nastawieniem. Zawsze skakało mi się tam dobrze, więc są duże szanse, że zacznę osiągać dobre rezultaty – powiedział austriacki zawodnik.

10520570 869322136422963 9044933634513677041 o 300x200 - Zmiany Austriaków na Engelberg, wraca Kofler, Schlierenzauer trenuje
Michael Hayboeck, fot. Julia Piątkowska

W konkursach rozgrywanych w szwajcarskim kantonie Obwalden nie weźmie udziału Gregor Schlierenzauer. Jego celem jest powrót do kadry na prestiżowe niemiecko-austriackie tournée. – Nie wystąpię w Engelbergu i będę kontynuował cykl treningowy. Przez kilka ostatnich dni odzyskałem energię, jestem głodny rywalizacji – przyznał sam zainteresowany. Austriak podkreślił jednak, że chce wykorzystać czas jaki pozostał do świąt Bożego Narodzenia na trening i odprężenie.

Obok Koflera w Engelbergu zaprezentuje się Michael Hayboeck, który aktualnie jest najlepszym skoczkiem w kadrze Heinza Kuttina. Zawodnik przyznaje, że miejsce na podium w Rosji dało mu pewność siebie i optymistycznie podchodzi do kolejnych startów. Skład austriackiej drużyny uzupełnią: Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Manuel Fettner oraz skoczek, który do tej pory nie zdobył punktów w obecnym sezonie – Markus Schiffner.

Hein Kuttin razem ze swoimi podopiecznymi uda się do Szwajcarii już dzisiaj. Drużyna ma w planie odbyć trening w czwartek, a od piątku rozpocząć zmagania z najlepszymi na Gross-Titlis-Schanze.

 

źródło: oesv.at / schlieri.at

 
Podziel się:

Dodaj komentarz